Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

CALVIN & HOBBS BELGESELİ GELİYOR!

ch

Calvin & Hobbs. Bildiniz mi? Eğer cevabınız hayır ise büyük ayıp etmişsiniz demektir. Benim çocukluğum Calvin & Hobbs ile geçti. Ten Ten’den çok, Red Kit’ten çok hatta Ninja Turtles’lardan da çok Calvin & Hobbs vardı.

Tabi ozamanlar bu karikatürlerdeki bilgi, zeka, gözlem ve yormlama parıltılarını görmüyordum. Komikti ve çok sıcaktı hikayeleri. Çocukluğumda hayalini kurduğum bir arkadaşlık hikayesi vardı, derin, ucu bucağı olmayan bir hayal gücü vardı, kardan adamlar vardı, dinazorlar vardı ve Hobbs vardı. Bizim dönemimizin ‘Küçük Prensi’ idi Calvin & Hobbs.

ch2

Calvin & Hobbs’un şimdi 20’li, 30’lu, 40’lı yaşlarına dayanmış okurlarının hayatlarını ne denli etkilediğini ve o karelerin ne kadar zamansız olduklarını keşefetmiş tek inan ben değilim tabi. Adamlar Calvin & Hobbs’a adanmış bir belgesel çektiler. Her zaman olduğu gibi yaratıcı Bill Watterson perdenin arkasında kalmayı tercih etmiş. İşini ve özünü korumak için mümkün olduğu kadar karakterlerini kapitalist oluşumlardan korumuş ve kendisi de yapımının arkasında kalmayı tercih etmiş.

Bir Kickstarter projesi olarak başlayan “Dear Mr. Watterson” adlı bu belgesel de tam olarak onu yapmaya çalışmış. Yapımcıyı değil yapımı ele almaya çalışmışlar. Projeye dahil olan isimler arasında Seth Green, Berke Breathed (Bloom County), Stephan Pastis (Pearls Before Swine), Jef Mallett (Frazz), Keith Knight (The K Chronicles), Jan Eliot (Stone Soup) ve Bill Amend (Fox Trot) de bulunuyor.

ABD’de 15 Kasım’da vizyona girecek olan “Dear Mr. Watterson” yine benzer tarihlerde DVD/Bluray olarak da dağıtımına başlanacak. Sizi bilmiyorum ama bu belgeseli izlemek için sabırsızlanıyorum!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Yeni Daredevil Belli Oldu!

Geçtiğimiz Kasım ayında Marvel ile Netflix bir ortaklığa gitmiş ve 5 Marvel dizisi için anlaşmaya...

Ridley Scott’ın Blade Runner ve Prometheus Planları

Adam yoğun çalışıyor buna şüphe yok. 76 yaşındaki yönetmen bu aralar epik filmi Exodus: Gods...

Kapat