Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

FABLES OYUNU GELİYOR!

Masallar ülkesinde yaşayan bir ton masal kahramanını ve yan karakterlerini düşünün. Bunların topunun bizim dünyamıza geçiş yaptığını hayal edin şimdi. Ettiniz mi? Şimdi çok da yormayın aslında kendinizi. Sizin yerinize yıllar yıllar önce Bill Willingham tüm bunları hayal etmiş yeterince.

DC Comics bünyesinde Vertigo alt markası tarafından 2002 yılından beri yayınlanmakta olan bir çizgi roman serisi aslen Fables. Masal kahramanlarımızın pek sevgili ülkeleri “Adversary” olarak bilinen ancak kimliği bilinmeyen biri tarafından işgal edilince, biz insanların dünyasına (onların deyimiyle Mundy World) kaçmak durumunda kalmaları ile başlıyor hikaye. New York’ta bu kaçışlarını sürdürürken yanlarında getirebildikleri servetleri ve bilimum sihirleri ile The Woodland Luxury Apartments olarak bilinen bir komün kuruyorlar. Bütün “Fable”lar insan formunda olmadığı için kendilerini insan gibi gösterecek “glamour” almaya parası yetmeyenler ile insan formuna girmeyi reddedenler için şehir dışında “The Farm” olarak bilinen ikinci bir yerleşim daha kuruluyor. Fablelar dediğimizde aklınıza yalnızca asıl kahramanlar gelmesin, masalların gerçek kötülerini de göz önünde bulundurun. Türlü masal canavarları, yaratıkları, hayvanlarını unutmayın. Özellikle de büyük kötü kurt efsane bir karakter olarak karşımıza çıkıyor seride. Neyse efendim şimdi bu masal kahramanları ve kötüleri kendi aralarındaki husumeti çözmekten aciz olduklarından işler daha da karışmasın diye “Amnesty” adıyla bilinen bir çeşit(!) genel af uygulamasına gidiliyor hikayede ve olaylar gelişiyor…

Daha fazlasını atlatmayacağım. Merakı depreşen, serinin ciltlerini Gon’da, Arka Bahçe’de, Büyülü Dükkan’da ve Gerekli Şeyler’de bulabilir (ingilizce olarak pek tabii).

Asıl haber şu -başlıkta da belirtildiği üzre- Fables oyunu geliyor! 2011’den beri ha geldi ha gelecek denilen oyunun bu yaz “The Wolf Among Us” adıyla Xbox 360, PC, Mac ve PlayStation 3 versiyonlarıyla piyasada olacağı yapımcı şirket Telltale Games tarafından resmi olarak duyruldu. Telltale Games ismini birçoğunuz Monkey Island (Lucas sonrası), Sam and Max, BTTF ve The Walking Dead oyunlarından hatırlayacaktır. The Walking Dead’in oyununun yakaladığı başarının üzerine Fables’ı bir an önce piyasaya sürmek için yanıp tutuşuyormuş şirket.

E çıksın da oynayalım?!!?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
GPoD 68: The Defenders

Selam Gençler! Bu GPoD'da başlıktan da belli olduğu üzere Netflix'in yayımladığı Marvel's The Defenders dizisini...

Balkon Keyfi 32 – Spider Man Marvel’de

  Uzun süren aranın ardından yılın ilk Balkon Keyfi nihayet burada (yuh!). Ya biz de...

Kapat