Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

SUPERIOR SPIDER-MAN’DE OLAYLAR OLAYLAR

Baştan uyarayım Superior Spider-Man’in ilk sayılarını henüz okumamış olanlar varsa aranızda bu yazıdan uzak dursun. Hem yazıda hem görsellerde dev SPOILER var!

Nicedir aklımda -aslında Superior Spider-Man #2’yi okuduğumdan beri- Amazing Spider-Man #700 sonrası olan bitenle ilgili bir iki kelam etmek. Amazing bittiğinde Dan Slott’a edilmedik küfür kalmamıştı. Ağzından salyalar saçarak küfürler sıralayanlardan biri de bendim -hmm aslında hala arkasında da duruyorum sözlerimin.. yine olsun yine ederim!- vefakat Superior Spider-Man #1’de Dan Slott bizlere ne yönde ilerlemek istediğinin ipuçları verdi. Evet serinin kapaklarında her türlü hileye hurdaya başvuruyor Marvel okuyucuları delirtmek için -e işe de yarıyor!- ancak derginin içinde işler biraz daha farklı. Daha ikinci sayıda Doc Ock’un hemen her bulunduğu panelde mavi bir hayalet görünümünde karşımızda Peter. Altevren‘de Berk de bahsetmiş bundan. Arka planda Peter yine eski Peter.

Hayal kırıklıkları, espirileri-şakaları, dellendiği anlar vs vs..hepsine tanıklık ediyoruz. Bizim Peter/Spider seride yine bizimle yani. Mecbur kaldığında Ock’a müdahale dahi ediyor denebilir.

Diyeceğim odur ki Marvel serinin içine düşündüğümüz kadar -ya da tahmin ettiğimiz kadar diyelim- etmiş değil. Marvel Dan Slott’u yem olarak kullanmışa benziyor. Okuyucunun önüne Dan Slott’u atıp, onun milleti delirtmesini izleyip, yüzünde kocaman bir gülümsemeyle ellerini ovuşturan bir pazarlama departmanı var anlaşılan. Bizim Peter’ın da geri dönüşü -yani tamamen- çok uzun sürmeyecek gibi duruyor. Bir süre daha sağ gösterip sol vuracak Spider serileri bize ve ardından işler rayına oturacak gibi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
GPoD 01: Podcast Yeniden!

Evet gençler! Dayımız Kevin Smith'in deyimiyle "Ear Pussy"nizi okşamak için geri döndük! Ve "Ear Pussy"nizin,...

[Fragman] X-Men: Apocalypse

2016 senesinin merakla beklediğimiz yapımları arasında yer alan X-Men: Apocalypse'den yeni fragman yayımlandı. Deadpool ile...

Kapat