Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

BİR BAŞKA DC COMICS OYUNU DAHA!

DC Comics tarafı video oyun dünyasında bayağı bir hareketlendi bu aralar. Injustice Gods Among Us dövüş oyunu, MOBA türünde gelecek olan Infinite Crisis, Batman Arkham Origins ve şimdi de çok farklı ve beklenmedik bir yerden gelen yeni bir oyun: Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure!

Scribblenauts-Unmasked

Ne ilginç değil mi? Aslında değil. Zira Scribblenauts da DC Comics de Warner Bros bünyesinde yer alıyorlar. Ve maşallah Warner Bros  oyun kanadında her fırsatta DC evrenini evire çevire kullanmaktan çekinmiyor.

Sıcak sıcak duyurdukları Scribblenauts Unmasked : A DC Comics Adventure her şeye rağmen ümit vaad eden bir yapım izlenimi bıraktı bende.

k-bigpic

Bir kere aklınıza gelen gelmeyen bütün DC evreni karakterlerine erişmeniz mümkün.

Aaa erişmeniz derken önce bilmeyenler için Scribblenauts dediğimiz seriden biraz bahsedelim.

Oyun bir bulmaca çözme oyunu aslında. Her bölümde aşmanız gereken bir engel yer alıyor. Bu engeli aşıp bölümü geçmek için ise bir çok farklı yol bulunuyor. Peki nasıl buluyorsunuz bu yolları. Şöyle ki karakterinizin sahip olduğu deftere ne yazarsanız, evet Ne yazarsanız ekranda o beliriyor. Örneğin karşınızda bir tutam çicek var ve bu çicekleri toplayıp bölümdeki kıza vereceksiniz. Lakin çiçekleri koruyan bir arı var. İzin vermiyor, el sürdürmüyor size. Ne yapacaksınız? Hemen deftere ışık kılıcı yazıp arıyı ortadan ikiye yarabilir veya bal yazıp bir tutam balla kandırmaya çalışabilirsiniz. Her şey mümkün dediğim gibi.

İşte bu konseptin DC karakterleri ile birleştiği bir oyun düşünün. Örneğin Superman ile Doomsday’in birleşimi olan Super Doomsday yazıp çağırabilirsiniz. Veya Batman tek başına kesmiyor mu? Peki Zombie Batman’e ne dersiniz?

365823-scribblenauts-unmasked

 

Neyse dahası için şu fragmanı izleyin zaten konsepti kaparsınız.

Oyun Nintendo Wii U, Nintendo 3DS ve PC için bu sonbaharda geliyor!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Anne Rice Vampirleri Beyaz Perdeye Dönüyor!

Zaten bunun için geç bile kalınmadı mı? Bir yerlerde değinmiştik bu olaya. 2000’ler sonunda Hollywood,...

[Fragman] Batman v Superman Yeni Featurette

Bazılarımız filmlerin son zamanlarda fragman, teaser, tv spot ve featurettelerle çok fazla ifşa edildiklerini düşünüyor,...

Kapat