• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right HBO’DAN 6 SEZON AMERICAN GODS

DİZİ

HBO’DAN 6 SEZON AMERICAN GODS

Geekstra 29 Haziran 2013


Background
share close

gaiman_gods

2011’in Nisan ayından beri konuşulan bir şeydi bu. Gaiman’in American Gods romanı televizyona uyarlanacaktı. Neil Gaiman, Tom Hanks’in prodüksiyon şirketi The Playtone Company ve HBO elele verip kitabı 6 sezonluk bir diziye dökme kararı almışlardı. Aslında çok da bir gecikme yok, daha o zaman verilen tarih 2013 idi zaten. Ancak “1 kitaptan 6 sezonluk dizi nasıl çıkar argadaş?!” tepkileri sonucunda bizzat Gaiman çıktı ve bir açıklama yaptı:

Dizinin ilk 2 sezonu kitabın tamamını ve biraz daha fazlasını kapsayacak.

  • 2. sezon bittiğinde American Gods’a bir devam kitabı yazmış ve yayınlamış olacak Neil abi.
  • Eğer Gaiman’ın yazdığı pilot bölüm HBO’dan onayı alırsa bu yıl sonu dizi yayına girecek.
  • Neil Gaiman, American Gods’ı zaten 3 kitaplık bir seri olarak düşünmüş daha en başında. Dizi tutsa da tutmasa da roman formatında o üçleme tamamlanacak!
  • Gaiman dizinin hem senrastliğini yapacak hem de yapımcıları arasında yer alacak.

Ülkemizde de İthaki tarafından yayınlanmış olan romanın tanıtım bülteni şöyle diyor:

HAZIRLANIN… FIRTINA YAKLAŞIYOR…
Yarattığı kahramanlar ve atmosferlerle hayal gücünüzü şenlendiren Neil Gaiman, Amerikan Tanrıları’nda size hem tanıdık hem de tamamen yabancı bir dünyanın kapılarını aralıyor…
Amerika’da tanrılar ve mitolojik yaratıklarla yapacağınız bu müthiş yolculuk başınızı döndürecek…
Geçmişte birtakım kirli işlere bulaşmış olan Gölge, cezasını tamamlamak üzeredir. Artık tek istediği, eşi Laura’yla birlikte sessiz sakin bir yaşam sürmek ve beladan mümkün mertebe uzak durmaktır. Ta ki, eşinin korkunç bir kazada hayatını kaybettiğini öğrenene kadar.
Cenazeye gitmek üzere bindiği uçakta bir adamla tanışır. İsminin Çarşamba olduğunu söyleyen bu düzgün giyimli, yaşlı adam, Gölge hakkında hiç kimsenin, hattâ kendisinin bile bilmediği şeyler anlatır ve… onu yaklaşan fırtınaya karşı uyarır. Bundan böyle artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır, çünkü günlük hayatın o sakin yüzeyinin altında, Amerika’nın ruhunu ele geçirmek için büyük bir savaş kopmak üzeredir.

Her nekadar Gaiman’ın çizgi roman işlerinin büyük hayranı olmasam da (1-2 istisna var tabii.. misal 1602 candır!) romanları oldum olası sevmişimdir. E diziler desen en dandiğinden en iyisine çöp öğütürcesine takip eden bir adamım. Tüm bunlar ışığında diziden umutlu olduğumu söyleyerek bitireyim.

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.