• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right YENİ ZOMBİ DİZİSİ: THE RETURNED

DİZİ

YENİ ZOMBİ DİZİSİ: THE RETURNED

Geekstra 25 Mayıs 2013


Background
share close

the-returned

Aslında zombi dizisi demek ne kadar doğru bilmiyorum. Çeşitli uzuvları çürümüş, kopmuş, ağır aksak yürüyen ve beyin yiyen zombiler yok bu dizide. Bu Haziran, ingiliz Channel 4’da yayınlanmaya başlayacak olan dizi “The Returned”, aslında fransız filmi “Les Revenants”ın bir remake’i -dizi versiyonu demek daha doğru olur sanırım-. Les Revenants (film olan) ülkemizde de Geri Döndüler adıyla vizyona girmişti zamanında. “Rebound” adıyla da bilinen bu 2012 yapımı fransız dizisinin Channel 4’da yayınlanmaya başlamasıyla daha bir popüler olacağını tahmin ediyorum ben.

Basitçe olay şu: The Rebound adıyla da bilinen Les Revenants filminin aynı adlı dizi uyarlaması, The Returned adıyla ingiliz kanalı Channel 4’da yayınlanmaya başlıyor. Heh.

Yıllar önce ölmüş bir akrabanızın, sevgilinizin, çocuğunuzun ya da ne bileyim kankanızın falan bir gün mezarından çıkıp geri geldiğini düşünün. Sizi ısırmaya çalışmadığını, biraz ağır aksak da olsa hayatına kaldığı yerden devam etmeye çalıştığını düşünün şimdi. Filmin olayı buydu. Dizi de fragmandan anlaşıldığı kadarıyla aynı yoldan yürüyecek.

Bu da fragman:

edit: film/dizi/film/remake karmaşası yaşanmış yazıda. Biraz toparladım, daha bir anlaşılır oldu gibi.

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.