Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

STAR WARS GÜNÜ: MAY THE 4TH BE WITH YOU

Aslen ilk Star Wars filminin çıkış tarihi olan 25 Mayıs’ta kutlanan bu gün, “may the force be with you” repliğine olan benzerliğiyle yıllar içinde “may the 4th be with you” olarak kullanılmaya başlanmış ve 4 Mayıs bir şekilde Star Wars günü ilan edilmiş (Los Angeles Şehir Konseyi 2007’de onaylamış misal). 25 Mayıs günü de “Geek Pride Day” olarak evrim geçirmiş ve tüm geekler tarafından göğsünü gere gere kutlanan bir güne dönüşmüş durumda buarada.

Star-Wars-May-4th-BBQ

2005 yılında George Lucas’ın bir alman haber kanalına verdiği röportajda kullandığı “may the force be with you” repliği alman çevirmen tarafından Mayıs’ın 4’ünde sizinleyiz şeklinde çevirmesiyle yayıldığı da söylenir bu konseptin. 2011’den beri özellikle tüm dünyada Star Wars hayranları tarafından çeşitli etkinlikler, cosplay partileri, light saber savaşları ile kutlanmakta Star Wars günü. Dünyanın 4-1 yanında düzenlenmekte olan 4 mayıs etkinliklernden ufak bir galeriyi de hemen alt tarafta bulacaksınız.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
PlayerUnknown’s Battle Ground Kazananları Belli Oldu!

Selam Gençler! Beklenen çekilişin sonuçlarını açıklıyoruz! Cihat Arakız Mert Saytaş Yakum Duman Kazananları tebrik ediyoruz....

Maymunlar Cehennemi Şafak Vakti!

Selam gençler! Normal şartlar altında Saygın, Kafkaesk ve R.ist.T.O. (veya bu grubun ikili kombinasyonlarından biri)...

Kapat