• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right CLOSED CIRCUIT BU CUMA VİZYONDA!

FİLM

CLOSED CIRCUIT BU CUMA VİZYONDA!

Geekstra 27 Ağustos 2013


Background
share close

 

Closed-Circuit-2013-poster2

Yine öyle bir post olacak bu. Benim “ben bunu severim ama aslında bunu daha da çok severim” dediğim yazılar var ya hani (yazılarım %95’i böyle sanırım) işete onlardan. Ben Eric Bana’yı severim. Rebecca Hall’ı ise daha çok severim.

Bizim Ironman3, Man of Steel, falan filan derken tabi okadar da büyük bütçeli (hem yapım hem de pazarlama anlamında) olmayan filmlerin de ilgimizi ve dikkatimizi hakettiğini unutuyoruz bazen.

Bu öyle aradan kaçmış bir film. Ülkemizde bu Cuma gösterime girecek olan Closed Circuit (Kapalı Devre) filmin konusu şöyle.

Closed-Circuit-2013-poster1

“Birleşik Krallıklar’ın yani Britanya’nın yasalarına göre eğer bir suç davasının delili Ulusal güvenliği etkileyebilir bir delil olduğuna kanaat getirilmesi durumunda delil ‘kapalı’ delil olarak sınıflandırılır ve yalnızca ‘kapalı seyans’larda değerlendirilebilir. Bu ‘Kapalı Seyans’larda savunma avukatlarının girişine izin verilmez, savunmaya özel avukatlar atanır.

Londra’da kalabalık bir pazar yeri bombalandıktan olaydan sorumlu olduğu sanılan terör örgütünün son sağ kalan üyesi bombalama ile ilgli yargılanmaktadır. Zanlı’nın savunma avukatı ani bir şekilde öldüğünde Martin Rose (Eric Bana) zanlıyı savunması için atanır. Aynı zamanda ‘Kapalı seyans’lara girecek özel avukat olarak da Claudia Simmons-Howe (Rebecca Hall) seçilir. Claudia yalnızca “Kapalı Seyans”lara katılacak, zanlı ve savuma takımının hiç bir üyesiyle iletişime geçmemesi gerekmektedir. Fakat Martin ve Claudia’nın romatik bir geçmişi vardır ve bu işleri zorlaştırmıyormuş gibi bu davanın aslında büyük bir komplonun parçası olduğu ortayaçıkar… ”

2144_4

İngiliz aksanında biraz daha az bilgi sahibi olmadığımız bir hukuk sistemi (evet onca dizi ve filmden sonra zaten ABD hukun sistemini yaladık yuttuk değil mi?) dikkatimiz dağılsın diye konmuş güzel kızlar fln derken hiç birşey anlamayacağımız karışık bir hikaye olacakmış gibi bir izlenim yaratılmaya çalışılıyor filmle ilgili sanki bana göre…

 

Pazarlarmanın filmi satmak için öne sürdüğü mesaj yeterince net değil gibi ama Rebecca ve Eric için ve tabii Julia için gitcez bu filme kaçarı yok!

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.