• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right ÖZEL HABER
  • keyboard_arrow_right DIGITAL OR NOT DIGITAL…

FİLM

DIGITAL OR NOT DIGITAL…

Geekstra 26 Ağustos 2013


Background
share close

sw7001

Şindik, Disney Lucas’ı zilyar dolar verek satın alalı, “Her eve bir Star Wars filmi” planları açıklanalı, JJ Abrams Star Trek’i satıp Star Wars’a geçeli yıl oldu! Şimdi de JJ Abrams ile birlikte Star Trek filmlierini çeken görüntü yönetmeni Dan Mindel’in Star Wars Ep VII’in görüntü yönetmeni olacağı açıklandıktan sonra “Bu filmi dijitallesek temi saklasak dijitallemesek de mi saklasak” muhabbetleri dönmeye başladı.

Hatırlarsınız ki George Lucas abimiz 2. üçleme çalışmalarında Star Wars’ın bir Dijitak franchise olmasını istedi, dolayısıyla Episode II ve Episode III’ü tamamiyle dijital kamerayla çekmişti. Episode I Phantom Menace de öyle önce filmle çekilip hemen dijitalleştirilmişti.

Dan Mindel demişki “yok arkadaş dijital mijital uğraşamam 35mm çekcem” demiş. Bu da aslında belkide sanki birazcık Lucas Film’in yeni patronu  Kathleen Kennedy’nin biraz daha oldschool bir Star Wars’a geri dönüş yapmak istemesiyle gelen bir karar olabilir.

sw7002

“Cepte ne varsa kullancaz” motosuyla yola çıkıyor Kathleen abla. Diyor ki, “eski filmlerde gerçek mekanlarda özel efekteler ve animatronic kullanılarak yaratılmıştı Star Wars evreni. Biz de böyle güzel değişik mekanlar bulcaz ve cepteki tüm cephaneyi kullancaz”. Lucas film’in görsel efekt firması olan Industrial Light and Magic’ten sızan haberlerde stüdyonun modelleme atölyesinin büyütüldüğü yönünde.

Film mi dijital mi? Siz hangisini tercih ederdiniz? Star Wars Ep VII’nin film ve biraz daha oldschool görsel teknikleri de içine katmış olmasına ne diyorsunuz?

Tagged as: .

Previous episode

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.