Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

DIGITAL OR NOT DIGITAL…

sw7001

Şindik, Disney Lucas’ı zilyar dolar verek satın alalı, “Her eve bir Star Wars filmi” planları açıklanalı, JJ Abrams Star Trek’i satıp Star Wars’a geçeli yıl oldu! Şimdi de JJ Abrams ile birlikte Star Trek filmlierini çeken görüntü yönetmeni Dan Mindel’in Star Wars Ep VII’in görüntü yönetmeni olacağı açıklandıktan sonra “Bu filmi dijitallesek temi saklasak dijitallemesek de mi saklasak” muhabbetleri dönmeye başladı.

Hatırlarsınız ki George Lucas abimiz 2. üçleme çalışmalarında Star Wars’ın bir Dijitak franchise olmasını istedi, dolayısıyla Episode II ve Episode III’ü tamamiyle dijital kamerayla çekmişti. Episode I Phantom Menace de öyle önce filmle çekilip hemen dijitalleştirilmişti.

Dan Mindel demişki “yok arkadaş dijital mijital uğraşamam 35mm çekcem” demiş. Bu da aslında belkide sanki birazcık Lucas Film’in yeni patronu  Kathleen Kennedy’nin biraz daha oldschool bir Star Wars’a geri dönüş yapmak istemesiyle gelen bir karar olabilir.

sw7002

“Cepte ne varsa kullancaz” motosuyla yola çıkıyor Kathleen abla. Diyor ki, “eski filmlerde gerçek mekanlarda özel efekteler ve animatronic kullanılarak yaratılmıştı Star Wars evreni. Biz de böyle güzel değişik mekanlar bulcaz ve cepteki tüm cephaneyi kullancaz”. Lucas film’in görsel efekt firması olan Industrial Light and Magic’ten sızan haberlerde stüdyonun modelleme atölyesinin büyütüldüğü yönünde.

Film mi dijital mi? Siz hangisini tercih ederdiniz? Star Wars Ep VII’nin film ve biraz daha oldschool görsel teknikleri de içine katmış olmasına ne diyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
THOR: THE DARK WORLD SİTESİ AÇILDI!

Şunu aradan çıkartayım öncelikle... Natalie Portman ne güzel olmuş bu filmde! Birinci film açıkçası çok...

Balkon Keyfi 14 – Game of Thrones S.4

Balkon keyfinin bu bölümünde Game of Thrones 4. sezonu konuşuyoruz. Şimdiden belirtmekte fayda görüyorum ki,...

Kapat