Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

DISNEYLAND'DE GİZLİ ÇEKİM

Haberiniz var mı bu filmden önce bi onu diyin bana.

Olay şu Disneyland ve Disneyworld’de gizli gizli bir film çekmişler (Disneyland’e ayyakkabılarıyla girmişler). Bu haber duyulduğunda “ehemehe Disney izin vermez zaten, hayatta giremez vizyona falan ehemehe” diyenler, filmin birkaç hafta önce Sundance’te gösterilmesiyle g*t olmuş olabilir 🙂

Filmden kısa bir klip yayınlanmış. Yazının geri kalanını okumadan önce klibi izleyin ki sonradan bana gereksizce küfür etmeyin.

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=jn5a9AnqwbU”]

Filmin adı Escape From Tomorrow. Konusu ise kısaca şöyle:

Eşi ve 2 kız çocuğu ile Disneyland’e giden Jim White’ın o gün başından geçen gerçeklik ve fantezi arasında gidip gelen olaylar. Jim ailesi ile Disneyland’dedir. Kızları eğlenceden çıldırmaktayken Jim kötü bir haber alır. İşinden kovulmuştur. Bu kötü haberi ailesinin keyfini bozmamak için onlarla paylaşmaz. Ardından iki genç kıza gözleri takılan Jim, hafif hafif kafayı sıyırmaya başlar ve her fırsatta peşlerine takılıp sapkın düşüncelere dalar.

Filmin 2/3’ü çok iyi deniyor ancak finali ile ilgili de bir o kadar olay koparılıyor. Şimdi konuyu okuyup, filmin finali ile ilgili yapılan yorumları gören biri, hele 3-5 festival filmi de izlemişse şöyle bir fikre kapılıyor: Gerçeklik ve Fantezi arasındaki çizgiyi kaybeden, iki kız çocuğuna sahip bir adam ortamda bulunan 2 genç kıza kitleniyorsa, o 2 genç kız muhtemelen filmin sonunda “aslında adamın kendi küçük kız çocuklarıymış” şeklinde sunulacaktır bize. Filmi daha izlemedim, o yüzden kimse SPOILER demesin bana. Şuraya yazıyorum bak; o kızlar adamın kızları! Filmi izledikten sonra tekrar konuşalım.

Film 11 Ekim’de gösterime girecekmiş. Gerçi Türkiye’de.. sanmıyorum.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
ÇAKMASI KENDİSİNDEN GÜZEL

tamam biraz abarttım.. Monopoly Special Edition'lar genellikle koleksiyoncular tarafından avlanıp jelatinleri bile açılmadan rafa kaldırılan...

DEXTER’A WOLVERINE’DEN ALTERNATİF SON

Dexter bitti... evet bitti (daha yeni izlemiş denyo)! Şimdi dürüst olun arkadaşlar. Bu mu dur?...

Kapat