Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

LEPRECHAUN YENİDEN!

lepsk

Ara ara burada söylüyorum; nerede leş korku filmi orada ben, nerede b sınıfı korku/komedi orada ben. Leprechaun serisi de en sevdiğim leş korku komediler arasındadır. 1993-94-95-96-2000 ve 2003’de Warwick Davis 6 adet Leprikon çekmiş. 93 senesinde çektiği (çekmiş dediğim oynamış. adam leprikon!) ilk film, Jennifer Aniston’un ilk gerçek sinema rolüne de ev sahipliği yapıyor. Çok dandik bi cümle oldu bu, şöyle diyelim: Jennifer Aniston’un ilk sinema filmi bu. Ek Bilgi: Johnny Depp’in rol aldığı ilk sinema filmi A Nightmare on Elm Street (1984), Leonardo di Caprio’nun ilk sinema filmi ise yine leş bir korku filmi serisinden Critters 3.

jenlep

tipe bakar mısın?

94-95-96 yıllarında çekilen 3 devam filmini de severim aslında. Devam filmlerini genel olarak severim, oradan kaynaklanıyor bu gel gör ki 2000 yılında Ice-T’li kadrosuyla Leprechaun: In the Hood rezaletti. 2003’teki Back 2 tha Hood da ondan aşağı kalır değil. Hani şu yazıyı okuyup “aa dur ben de izliyim” diyecek olan varsa, onlardan uzak dursun. (Bir ek bilgi daha, 3 Vegas’ta, 4 UZAYDA geçiyor ve diğerlerine nazaran ekstra erotizm içeriyor hehe)

İrili ufaklı detaylarla genel hatları belirlediğimize göre asıl habere geçebiliriz. Lionsgate ve WWE Studios, Zach Lipovsky’i yönetmenlik koltuğuna oturtmuş ve Leprechaun’u yeniden çekiyorlarmış. Devam filmi seven bir adamın remake sevmemesi beklenebilir mi? Ben beklemem misal. Dolayısıyla çeksinler izleyelim diyip, ellerimi ovuşturdum haberi gördüğümde.

 

Not: “Ne  lan bu leprikon?” sorusunu sözlükte cheja yıllaaaar önce çogzel cevaplamış aynen yabıştırıyorum buraya: “irlanda ve civarında yaşadığına, yeşil kıyafeti ve şapkası olduğuna, bi şekilde saçından falan yakalayabilirseniz dilek dileme hakkına sahip olacağınıza hatta altınlarına el koyabileceğinize inanılan efsanevi yaratık.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
JUSTICE LEAGUE Filminin Süresi Belli Oldu, Endişelenmeli Miyiz?

Vizyona girmesine yaklaşık 3 hafta kalmışken, Justice League filminin süresi sonunda belli oldu. Justice League,...

Deadpool 2 Ön Gösterimi Kazananları Belli Oldu!

"Özel Ön Gösterim"lere Deadpool ile başlamıştık. Serinin devam filmi ile yine bir gösterimle karşınızda olmak...

Kapat