• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right LEPRECHAUN YENİDEN!

FİLM

LEPRECHAUN YENİDEN!

Geekstra 30 Mayıs 2013


Background
share close

lepsk

Ara ara burada söylüyorum; nerede leş korku filmi orada ben, nerede b sınıfı korku/komedi orada ben. Leprechaun serisi de en sevdiğim leş korku komediler arasındadır. 1993-94-95-96-2000 ve 2003’de Warwick Davis 6 adet Leprikon çekmiş. 93 senesinde çektiği (çekmiş dediğim oynamış. adam leprikon!) ilk film, Jennifer Aniston’un ilk gerçek sinema rolüne de ev sahipliği yapıyor. Çok dandik bi cümle oldu bu, şöyle diyelim: Jennifer Aniston’un ilk sinema filmi bu. Ek Bilgi: Johnny Depp’in rol aldığı ilk sinema filmi A Nightmare on Elm Street (1984), Leonardo di Caprio’nun ilk sinema filmi ise yine leş bir korku filmi serisinden Critters 3.

jenlep
tipe bakar mısın?

94-95-96 yıllarında çekilen 3 devam filmini de severim aslında. Devam filmlerini genel olarak severim, oradan kaynaklanıyor bu gel gör ki 2000 yılında Ice-T’li kadrosuyla Leprechaun: In the Hood rezaletti. 2003’teki Back 2 tha Hood da ondan aşağı kalır değil. Hani şu yazıyı okuyup “aa dur ben de izliyim” diyecek olan varsa, onlardan uzak dursun. (Bir ek bilgi daha, 3 Vegas’ta, 4 UZAYDA geçiyor ve diğerlerine nazaran ekstra erotizm içeriyor hehe)

İrili ufaklı detaylarla genel hatları belirlediğimize göre asıl habere geçebiliriz. Lionsgate ve WWE Studios, Zach Lipovsky’i yönetmenlik koltuğuna oturtmuş ve Leprechaun’u yeniden çekiyorlarmış. Devam filmi seven bir adamın remake sevmemesi beklenebilir mi? Ben beklemem misal. Dolayısıyla çeksinler izleyelim diyip, ellerimi ovuşturdum haberi gördüğümde.

 

Not: “Ne  lan bu leprikon?” sorusunu sözlükte cheja yıllaaaar önce çogzel cevaplamış aynen yabıştırıyorum buraya: “irlanda ve civarında yaşadığına, yeşil kıyafeti ve şapkası olduğuna, bi şekilde saçından falan yakalayabilirseniz dilek dileme hakkına sahip olacağınıza hatta altınlarına el koyabileceğinize inanılan efsanevi yaratık.”

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.