Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

OSCAR TAHMİNLERİ ÜÇ : RISE OF THE OSCARS

oscars_3

Bu seneki Oscar heyecanımız öyle böyle değil. Gördüğünüz üzere sizlere Oscar tahmini üçlemesi bile yaptık!

Üçlemenin son tahmin listesi olarak tabi ki en bomba liste benimki olacaktır tahmin edersiniz ki.

Bu sene ki Oscar’ın benim için ayrı bir önemi var. Zira ofiste yarışma yaptık, şayet tutturursam bluray player kazanacağım!! Öhm..

Neyse işte benim bomba listem!

En iyi Film: Her ne kadar BAFTA falan derken her ödül heykelciğini bir şekilde kazanan Ben Affleck’in, kendi arkabahçe Münih filmi Argo en ağır top aday olsa da ben Lincoln diyorum arkadaş. Amerikalıların kendi tarihlerinin en önemli siyasi kişiliğine adanmış bu filmini ödülde es geçmeleri mantıksız geliyor. Hele ki Lincoln’ü canlandıran Daniel Day Lewis ise. O yüzden Argo fuck yourself diyor, Lincoln ödülü kapar diyorum.

En İyi Yönetmen: Lincoln’u en iyi film seçen Oscar heyetinin en iyi yönetmen için ikilemde kalacağına inanıyorsanız yanılıyorsunuz. Tabi ki Steven abiye gidecek en iyi yönetmen.

En İyi Erkek Oyuncu: Bak hala soruyor ya. Kim olacak. Yarım saattir Lincoln diyoruz, Daniel Day Lewis diyoruz. Kaptın? Aferin.

En İyi Kadın Oyuncu: Ya burası biraz karışık. Ben diyorum ki Amour’da oynayan teyzeye gider ödül. Ama Amerikan milliyetçiliği sadece Lincoln ile kalmaz ise Zero Dark Thirty’de ki adı neydi Jessica Chastain’e gitme olasılığı var.

En İyi Yardımcı Kadın: Anne Hathaway diyorlar. Hani kedi kadın. Anladın sen onu 😉

En İyi Yardımcı Erkek: Ben Christopher Waltz diyorum arkadaş. Neden mi? Adam harika yahu. Muhteşem. On numara. Öldü film bitti lan. O derece yardımcı yani.

En iyi orjinal senaryo: Şimdi herkes Django Unchained’i, orjinal Django’nun yeniden yapımı sanıyor ya. Yanılıyorsunuz canlarım. Tarantino sıfırdan yazmış senaryoyu. Yani diyeceğim o ki, Django Unchained, D is silent.

En iyi uyarlama senaryo: Burada herkesin merakla “ulan Life of Pi nerede la?” dediğini duydum ve en iyi uyarlama senaryoyu Life of Pi’ye vermeyi uygun gördüm. O keddar!

En iyi Animasyon: Gönüller bir olmuş Wreck it Ralph der ama Brave alır bu raundu, demedi demeyin. (Ya da diyebilirsiniz doğru çıkarsa)

En İyi Orjinal Müzik: Beyin adelelerinizi çalıştırın beyler, bayanlar. Tabi ki Skyfall.

Daha tabi en iyi makyaj, kostüm, kurgu felan gibi kategoriler de var sevgili Oscar severler. Ama ben pek ilgilenmiyorum sektörün o kadar bel altı kısmı ile. Ama şunu söyleyebilirim, Hobbitçiler çok umutlanmayın. O kadar sakala tüye cüceye rağmen ödül mödül alacağı yok Hobbit’in.

Evet bomba listeden bu kadar. Hepinize iyi Oscar izlemeler. Meltem Cumbul sizinle olsun!

meltem_cumbul_33637_3320852


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Ultin' Gragas Style!!

Yaz bitiyor olsa da, güneşli pazar günleri daha bizi terk etmiş değil. Bu güneşli pazar...

About Time Röportajları

Bu filme şimdiden büyük sempati besliyorum, baştan söyleyeyim de aradan çıksın. Zaten içinde zaman yolculuğu ile...

Kapat