• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right WTF?
  • keyboard_arrow_right SEN HİÇ X-WING GÖRDÜN MÜ?

FİLM

SEN HİÇ X-WING GÖRDÜN MÜ?

Geekstra 24 Mayıs 2013


Background

8794642333_dba6875b43

Adamlar işssiz!

Yok aslında işleri bu, bu adamların. Bu gün (Mayıs 25) Times meydanında tamı tamına 5,3 milyon lego parçasından oluşan Dünya’nın en büyük Lego modeli görücüye çıktı. Bire bir boyutta bir X-Wing yapmış bu işsizler (5,3 milyon parça ne yaw!).

k-bigpic

Bu model yaklaşık olarak 21 ton ağırlığındaki bu X-Wing Starfighter’ın yapımı yaklaşık 32 kişinin 17bin adam saat çalışması sonucu ortaya çıkmış. Çek Cumhuriyetinin Klando adlı kentinden 34 parça olarak yüklenerek gemi yoluyla taşınan bu model bir önceki rekor sahibi Lego modelinden 2 milyon parça fazla kullarak rekoru kapmış.

Tabii Star Wars’cuların dikkatinden kaçmamıştır. Neden 25 Mayıs ? 25 Mayıs ilk Star Wars filmi olan Episode 4: A New Hope’un gösterime girdiği tarih. Uzun yıllar Star Wars günü olarak kutlandı sonrasında da espiri gereği Star Wars günü 4 Mayıs’a taşınmıştı.

star-wars-lego-fighter-hed-2013

Bir başka önem daha taşıyor bu gösteriş. Disney tabii ki yeni prodüksyonlarını duyurdu ve tanıttı.  Bunlardan biri daha geçenlerde haberini yaptığımız yeni Star Wars animasyonu Rebels’in prodüksyona girdiği, bir diğeri de J.J. Abrams’ın çekeceği ve 2015 senesine çıkacak olan Star Wars Episode VII’nin hatırlatması. Ama asıl benim ilgimi çeken Cartoon Network’te yayımlanacak olan yeni bir mini series Star Wars animasyonu.

yoda-chronicles

The Yoda Chronicles olarak adlandırılan bu seri bir Lego Animasyon serisi olacak ve 3 parça olarak yayımlanacak. Üstad Yodanın göreceli olarak daha genç olacağı bu seri Star Wars hikayesinin öncesinde geçecek ve Darth Sidius ile olan mücadelesini anlatacak.

Ama adamlar bire bir X-Wing yapmış. hem de Legodan!

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Devamını oku:
[Fragman] Suicide Squad’dan Yepyeni Videolar

San Diego Comic Con’un da başlamış olması dolayısıyla birçok film, çizgi roman, dizi vb geek...

[Fragman] Arif v 216

Türk sineması özellikle son dönemde hep aynı konseptte aynı filmleri yapıyor. Ya cinli perili korku...

Kapat