• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right BATWOMAN KIZ ARKADAŞINA TEKLİF ETTİ

ÇİZGİ ROMAN

BATWOMAN KIZ ARKADAŞINA TEKLİF ETTİ

Geekstra 22 Şubat 2013 1


Background
share close

Biliyorum başlık bir garip duruyor ama inanın çok zorladı bu yazının başlığı beni. Neler yazıp yazıp sildiğimi bilseniz bana acırsınız. Bana acımanızı istemiyorum. Saçmalamayın!

Konuya gelelim. Bu hafta yayınlanan Batwoman #17 (New 52) mevzumuz. Batwoman okurları ile Geekstra okurları kesişim kümesinin çok da kalabalık olmadığı bahanesine sığınarak, ağız dolusu SPOILER ile dolu -yazının da başlığından anlaşılacağı üzre- bir haber olacak bu.

Amerika’da dün yayınlanan Batwoman #17’de Kathy Kane yani Batwoman, hani şu DC’nin lezbiyen kahramanı, sevgilisi Maggie Sawyer’a, yani Captain Sawyer’a evlenme teklif etti. Geçtiğimiz sene Marvel Astonishing X-Men serisinde bir eşcinsel evlilik odaklı sayı yapmış ve adından çok söz ettirmişti.

Batwoman okurlarının sayısının Astonishing X-Men okurlarından daha az olduğunu, karakterin bilinirliğinin daha düşük olduğunu biliyoruz. Yeterince büyük bir “hype” yaratamayacağı kesin. Gerçi DC bu hafta daha bomba bir olayla Batman Inc. #8’e yönlendiriyor bizi. Damien… Neyse susuyorum.

 

Not: Batwoman DC New 52’nun en iyi yazılan serilerinden biri ve belki de en iyi çizileni. J H Williams III’ün eline-bileğine kuvvet ki ayrıca bir dipnot olsun kendisi Neil Gaiman’ın yeni Sandman’inin de çizeri.

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has 1 comment.
  1. Ali on 30 Mart 2016

    Fazlasıyla gereksiz. İnsanlara bunu empoze edeceğiz diye buralara kadar geldi mevzu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.