ÇİZGİ ROMAN

ÇİZGİROMAN ATÖLYESİ

Geekstra 7 Ağustos 2013


Background
share close

anatomi-atc3b6lye-afic59f-90dpi

Şimdi İzmirde olmak vardı. Logos Atölyelsi benim gibi çizgi roman çizmek isteyen, stilini geliştirmek isteyen veya en azından çöp adam çizmekten kurtulup biraz daha insansı çizimler yapmak isteyenler için bir çizgiroman anatomi atölyesi düzenliyor.

Biz de Geekstra olarak geekdome’umuz için yapılan bu etkinliği desteklemek ve İzmir’li geeklerimize duyurmak istedik. Facebook’ta açılan etkinlik sayfasını ziyaret ederek veya afişte bulunan iletişim bilgileriyle atölye ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

İşte buyrun daha detaylı tanıtım bilgisi!

Çizgi Roman Atölyesi

Batman, Spiderman, Superman, Zagor, Mr. No, X-men, Silver Surfer, Captain America, Tommix, Teksas ve daha niceleri çocukluğumuzun ve bir çoğumuzun hala severek okuduğumuz takip ettiğimiz süpersonik kahramanlar.

Hangimiz kendimizi o kahramanların yerine koyup kanepelerin üzerindan uçmaya çalışmadık ya da sokakta oyunlar oynamadık? Şimdi yaratıcılığımızı keşfederek yeni kahramanlar meydana getirmek, kostümlerini, yaşadıkları şehirleri diyarları tasarlamak top yekün çizgi romanlar oluşturma sırası size geldi. Tasarlayacağınız karakteriniz belki de Superman’in, X-Men’lerin, Batman’in varisi olacak, çizgi roman dünyasına yeni bir kahraman, İnternet RPG, FRP, sektörüne yeni karakterler kostümler silahlar tasarlayacaksınız, belkide sadece çocuğunuzun ailenizin kahramanı olacak  kahramanınız.

Biz yeteneğinizin sadece hayal gücünüzle sınırlı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle geliştirdiğimiz Çizgi Roman Tasarım atölyeleri, sizin maksimum fayda sağlayarak, hayallerinize olabildiğince çabuk kavuşmanızı sağlayacak bir disiplin de planlandı.

Size temel çizim  eğitimi almış olma zorlunluluğu getirmeden Çizgi romancı, ressam ve ilistratör Bülent SARILAR tarafından geliştirilen program ile her katılımcının bir Jack KIRBY, Steve DICTO, Billy EVERET, Allan MORE, Frank MILLER, Nail GAIMAN, Ergün GÜNDÜZ, Turan SELÇUK, Suat YALAZ,Yıldıray Çınar, Mahmut Asrar gibi bir fenomen olmanız mümkün.

Beş adımda gerçekleştirilecek olan Çizgi Roman Atölyesi

 1. Çizgi Romanda Anatomi Atölyesi

 2. Karakter Tasarım Atölyesi

 3. Mekân, Diyâr Tasarım Atölyesi

 4. Çini, Mürekkep Uygulama Atölyesi

 5. Renklendirme Atölyesi

Başlıkları ile içinizdeki yaratıcılığın meydana çıkması için sizlere ihtiyacınız olan tüm eğitim disiplinini sunacaktır.

Atölye sürecine Anatomi Atölyesiyle başlamak için herhangi bir yeterlilik aranmamaktadır. Biz herkesin İçindeki yaratıcılığı ve yeteneği ortaya çıkartabilmesi için öncelikle doğru metodla ve disiplinli bir çalışma sürecine gerek duyduğunu düşünüyoruz.

Yeteneğinizi ve yaratıcılığınızı sadece siz sınırlarsınız.

 

Çizgi Romanda Anatomi Atölyesi

Çizgi romanın büyülü dünyasına ilk adımın atılacağı bu atölyede, çizim yeteneklerinizi keşfederek, çizgi roman dünyası ve kendinizle tanışma imkanı bulacaksınız… Çizgi roman ile gerçek üstü ve ya gerçekten daha gerçek bir dünya var etmek sizin elinizde. Çizgi roman dünyasına ilk adımı attığınız ve uygulamalarınızla çizgi roman anatomisini ve kendi sınırlarınızı keşfedeceğiniz bu 15 saatlik atölye her cumartesi 13:00 ile 16:00 saatleri arasında gerçekleşecektir. “Çizgi Romanda Anatomi”atölyesi çizgi roman sanatına bir giriş niteliği taşımakta ve katılımcılardan her hangi bir yeterlilik aranmamaktadır. Anatomi atölyesinde katılımcıların çizgi roman dünyasını tanıması ve çizim yeterliliklerini keşfederek çizgi roman anatomisi üzerine gelişimleri amaçlanmıştır. 15 yaş ve üstü herkesin katılabileceği “Çizgi Romanda Anatomi Atölyesi” finalinde katılımcıların çalışmaları sergilenecek olup tüm katılımcılılarA katılım belgesi verilecektir.

Atölyede işlenecek ana başlıklar

 1. Dünya çizgi roman ekollerinin incelenmesi anatomik farklılıkların belirlenmesi.

 2. Çizgi Romanda proporsyon (Oran Orantı) bilgisi.

 3. Anatomi uygulamaları.

 4. Vücut hareketleri ve vurgular.

 5. İfadeler.

 6. Figür ilişkilendirme Uygulamaları.

 

Etkinlik Adı

Çizgi Romanda Anatomi Atölyesi

Atölye Lideri

Bülent SARILAR

Atölye Mevcudu

En az 16   En çok 20

Kimler katılabilir

15 yaş ve üstü

Yeterlilik

Süre

Haftada 3 saat, Toplam 15 saat.

Etkinlik Değeri

300 TL + KDV

Gün

Her Cumartesi

Saat

13:00- 16:00 arası

Etkinlik Adresi

Logos Atölye

Ekipman

Çizim Kalemleri, Çizim Kağıdı, Duralit

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.