• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Mark Millar’ın Starlight Serisi Film Oluyor

ÇİZGİ ROMAN

Mark Millar’ın Starlight Serisi Film Oluyor

kafkaesk 16 Aralık 2013 1


Background
share close

“Mark Millar’ın Starlight’ı ne olaki?” dediğinizi duyar gibiyim. Mark Millar hani… Superman Red Son, Marvel Civil War, Wolverine: Old Man Logan, Kick-Ass, Wanted gibi çizgi romanların yaratıcısı olan. Kendisinin Mart 2014’te, Image Comics tarafından yayınlanmaya başlanacak serisi Starlight, henüz çıkmadan beyaz perdeye uyarlanmakta imiş. Film haklarını da Fox almış.

Starlight için Batman ve Flash Gordon birleşimi bir hikaye/karakter deniyor. Uzayda kötülüklerle savaşan bir süper kahraman söz konusu. Ancak abimiz yorulmuş artık. “Yeter” demiş. Eşini uzun yıllar önce kaybetmiş ve çocukları da kendi yollarına gitmiş bir abi bu Duke McQueen (aka Starlight). İnzivaya çekilmiş, kafa dinliyor onca maceranın ardından. Derken önemli bir görev için geri dönmesi isteniyor ve olaylar gelişiyor.

Meeeeh… konu çok ilgimi çekmedi ne yalan söyleyeyim ama Mark Millar’ın boş geçtiğine de denk gelmedim. Belki fasikül fasikül değil ama ciltlendiğinde oturup başına bir okunabilir karar vermek için. Ha en dandik çizgi roman uyarlamasını bile oturur izlerim o da ayrı bir konu. Yanisi: yazılsın, çizilsin, okunsun, çekilsin! Bizim canımıza minnet argadaş.

Tagged as: .

Author

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has 1 comment.
  1. canb0 on 16 Aralık 2013

    Superior’u çekseler keşkem. Superman filmi varken ne gerek var ama konsept hoştu baya bi…

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.