• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right New York Comic Con'dan Öğrendiğimiz 10 Şey

ÇİZGİ ROMAN

New York Comic Con'dan Öğrendiğimiz 10 Şey

kafkaesk 14 Ekim 2013 1


Background
share close

nycc-2013-entrance-photo_1280.0_cinema_640.0

New York Comic Con 2013 dün sona erdi. Peki NYCC13’ten ne detaylar, ne haberler yakaladık, asıl önemli olan bu (Cosplay hariç) !1!!

Biz 10 güzel haber yakaladığımızı düşünüyoruz, o yüzden oturalım listeleyelim dedik.

 

xbtyp_silver_surfer_cover_742631

1. Yıllar sonra Silver Surfer kendi ongoing serisi ile 2014’te geri dönüyor. Evet evet yanlış okumadınız. Mini seri değil. Ongoing. Serinin yazarı Dan Slott (The Amazing Spider-Man, Superior Spider-Man), çizeri ise adamım Mike Allred. Bir çoğunuz FF’teki performansını beğenmemiş olabilir. Ben seviyorum arkadaş. Açın bir X-Statix okuyun ne bileyim bir MadMan okuyun daha olmadı I, Zombie okuyun.

 

xxcwx_americanvampire_742631

2. American Vampire 2014 Mart’ında geri dönüyor. Henüz kaldığı yerden yani #35 sayı ile geri dönüp dönmeyeceği belli değil. Ancak yazar çizer kadrosunda bir değişiklk olmadığını öğrenerek mutlu olduğumuzu da eklyelim. Snyder ve Rafael Albuquerque koltuklarını bırakmıyor.

 

yksdd_asm2gamelarge_742631

3. Spider-Man, The Amazing Spider-Man 2 oyunuyla konsollara geri dönüyor. Con sırasında gösterimi yapılan küçük teaser videosu dışında çok bir bilgi yok aslında. Tek bildiğimiz oyunun film evreninde geçeceği fakat farklı bir hikayeyi işleyeceği.

 

wmgay_walkingdeadcomiccon_742631

4. The Walking Dead dizisine çizgi roman serisinden iki karakter dahil oluyor. Josh McDermitt Dr. Eugene Porter rolü ile, Michael Cudlitz ise Abraham rolünde diziye katılıyor.

 

yavgp_electrocutioner_742631

5. Yeni Batman oyunu Batman: Arkham Origins 25 Ekim’de PC versiyonuyla raflarda olacak. Oyunda Batman’in yüzleşeceği pek sevgili 8 assassin’in 5’i geçtiğimiz aylar içinde açıklanmıştı. Bunlar Bane, Firefly, Copperhead, Deathstroke ve Deadshot. NYCC13’te 6. ismi de öğrendik: The Electrocutioner!

 

fvbnn_avengersworld_742631

6. Marvel’in Avengers ve Avengers bağlantılı kahramanları ve evreniyle sinemada büyük iş yapmış olmasının bir sonucu olarak piyasayı bir sürü yeni Avengers serileri ile dolduracağını tahmin ediyorduk. Con’da iki yeni Avengers serisi duyurdular. Avengers World ve Avengers: Undercover.

Avengers World’u Jonathan Hickman ve Nick Spencer yazacak, Stefano Caselli ise çizecek.

Avengers: Undercover ise Avengers Arena’nın kurtulan kahramanları ile haşır neşir olacağımız bir devam serisi aslında. Dennis Hopeless ve Kev Walker Avengers Arena ile başladıkları işi devam ettiriyorlar ve Hazmat, Bloodstone, Death Locket, Cammy ve Anachronism’i gizli bir göreve gönderiyorlar.

 

nuyma_miracleman_742631

7. Marvel’in Miracleman’i geri dönüyor! Neil Gaiman ve Mark Buckhingam’ın zamanında 18 sayılık bir seri olarak tasarladıkları ancak yalnızca 8 sayısı yayınlanabilmiş seri daha sonra telif hakları vs gibi sorunlarla rafa kaldırılmış ve yarım kalmıştı. 2009 yılında Marvel haklarını yeniden aldığını duyurmuştu. Şimdi de yayınlanamamış o 10 sayıyı tamamlamak için projeyi yeniden canlandırdıklarını açıkladılar. Marvel 2014 Ocak ayında seriyi ilk sayısından itibaren yeniden yayınlamaya başlayacak ve Neil Gaiman, Mark Buckingham ikilisi eksik kalan 10 sayıyı tamamlayacak.

 

uyyav_batmaneternalcover_742631

8. 2014’te 75. yılını kutlayacak olan Batman için haftalık yayınlanacak bir seri duyruldu. Batman: Eternal. Yazar ve çizer kadrosu hemen her hafta değişecek bu seri 2015 yılında Scott Snyder tarafından yazılacak yeni büyük Batman hikayesine zemin hazırlamak gibi bir görevi üstlenecekmiş.

 

kuese_frankmiller_742631

9. Dev bir Detective Comics #27 bizler bekliyor. Batman’in ilk kez göründüğü 1939 yılı Detective Comics #27’ye bir saygı duruşu olarak hazırlanan dev boyutlardaki bu sayı için Paul Dini, Brad Meltzer, Neal Adams ve Francesco Francavilla isimleri geçiyor ama asıl bomba Frank Miller’ın da bu özel sayı için iki sayfalık bir çalışma ile projeye dahil olacağı konusu.

 

starwarsrebelsvillainbadassarge

10. Lucasfilm yeni çizgi seri Star Wars Rebels‘in baş kötüsünü açıkladı: Inquisitor. Seri 2014 sonbahar sezonunda DisneyXD’de yayınlanmaya başlayacak.

 

Etiketler: .

Yazar

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 1 comment.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.