ÇİZGİ ROMAN

Sleeper Film Oluyor!

kafkaesk 24 Kasım 2013


Background
share close

Marvel, serilerinin sinematik evrenini genişletedursun, DC daha çok “One Shot” ile yola devam edecek gibi duruyor. Tamam bir Batman üçlemesi izledik; Man of Steel’i seyrettik ve Batman vs Superman (vice versa) şeklinde bir devam filmi izleyeceğiz evet ama DC yine de beyaz perdede dev bir DC evreni yaratmaya çok sıcak bakmıyor gibi. Birbirinin sinematik evrenine dahil olmayan DC ve Vertigo uyarlamaları izliyoruz.

Crossover istiyor şu deli gönül!

Marvel Avengers ile crossover olayının hakkını sinemada da verirken DC bir Justice League fikrinden (teoride sıkıntı yok ancak pratikte el-avuç boş) halen çok uzak. DC imprinti Vertigo, Wildstorm ve Paradox’tan (ki Wildstorm ve Paradox alt markaları da sonradan dağıtılıp DC/Vertigo içinde pay edildi) 2000’li yıllarda 10-12 film izlemişiz ve Vertigo serilerinin tv/sinema uyarlamalarını izlemeye devam edeceğiz gibi duruyor.

dc_imprints

Sinema/TV hakları satılan en az 8 seri söz konusu

Yıllardır beklenen Sandaman tv serisi, 2000’li yılların sonlarında sinema/tv haklarının satıldığını bildiğimiz 100 Bullets, Exterminators, Y: The Last Man ve Preacher gibi seriler ile ilgili haberler arka arkaya düşmeye başlıyor.

Sleeper’in sinemaya uyarlanacağını da biliyor ve sabırla bekliyorduk. Eminim hatırlayanlar olacaktır; 2008 senesinde uyarlamayı Sam Raimi’nin yöneteceği ve Tom Cruise’un başrolde yeralacağına dair haberler çıkmıştı. Sonra proje yeniden ölüm sessizliğine büründü.

Sonunda iki gün önce Warner Bros. bir adım öne çıktı ve açıkladı

Ed Brubaker’in yazdığı ve Sean Phillips’in çizdiği 2003 tarihli serinin (ki 2005 yılına dek devam etti) uyarlamasının yapımcılığını Matt Damon ve “can dostu” Ben Affleck’in üstlendiği Warner Bros. tarafından resmi olarak duyruldu. Benim olaya yorumum kısaca şu: Yokluk zamanlarında “çr uyarlaması olsun çamurdan olsun” diyen fanlar yok artık. İkilinin işi zor!

Tagged as: .

Author

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.