• Home
  • keyboard_arrow_right WTF?
  • keyboard_arrow_right KORKU EVİNE GİRERSEN…

WTF?

KORKU EVİNE GİRERSEN…

R.ist.T.O. 1 Kasım 2013


Background
share close

Nightmares (1)

Geçen sene Nightmares Fear Factory adlı bir korku evi yayınladıkları bir dizi fotoğrafla bir internet fenomeni olmuşlardı. Fotoğraflar hazırlamış oldukları korku evine yerleştirdikler bir kamera ile konukların en korkulu anlarının fotoğrafını çektikleri karelerdi.

Fotoğraflar anında viralleşti ve internette yayıldı. Nightmares Fear Factory bu sene de düzenledikleri korku evinden yeni fotoğraflarla karşımızda.

Aslında Nightmares Fear Factory bu işi 30 senedir Canadada yapıyor ve kullandıkları ev de eski bir tabut fabrikasıymış ve bir efsaneye göre bu binada bir yığın tabutun altında ezilerek ölen eski fabrika sahibinin ruhu yaşıyor. Binanın hayaleti’nin yanı sıra Fear Factory’yi gerçekten korkunç yapan klasik kan ve vücut parçalarının yerine daha çok kişisel korku ve fobileri kullanarak insanları korkutmaya çalışmaları.

Nightmares Fear Factory korku evinde konukların bir grup halinde gezmeleri isteniyor ki zaten fotolarda birbirine kenetlenmiş insanlar görüyorsunuz. Yaklasık 10-15 dakika süren bir gezinin ardından grup fotoğrafın çekildiği noktaya geliyor ve işte o an karşılarına çıkan korkutucu bir unsurun insanlarda yarattığı eşsiz tepki kameraya alınıyor.

İnsanlar bu fotoğrafları gezi sonrası satın alabiliyor ama bir çok insan korkuya dayanamayıp yarı yolda pes ediyormuş. İşte bu vazcayan insanlara da “ödlek” sertifikası vererek “g*tün yerse bir dahakine beleş sokarız” diyorlarmış. Şimdiye kadar yaklasık 60bin kişiye bu ödlek kartlarından dağıtmışlar. Ayrıca eğer bir konuk güvenlik sözcüğü olan “Nightmares” kelimesini korku evinin herhangi bir yerinde haykırdığında kurtarma ekibi gelip onları dışarı çıkartıyormuş.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Kaç kişi oradan ağalayak çıkmıştır tahmin edemiyorum. Ben ilk lunapark deneyimimde (sanırım 6 yaşındaydım) “Uçan Halı” veya ona yakın bir alette korkudan salya sümük ağladığımı hatırlıyorum. O tramvatik olaydan sonra 18’ime kadar hiç lunapark aletine binmedim sanırım ama şu Nightmares Fear Factory’ye bi gitmek lazım. Korkudan altıma ettiğim fotoğrafı da tuvalete asardım.

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.