• Home
  • keyboard_arrow_right WTF?
  • keyboard_arrow_right ANİME
  • keyboard_arrow_right Marmaray İçin Anime Reklam

WTF?

Marmaray İçin Anime Reklam

ExOblivione 4 Kasım 2013 1


Background
share close

Son günlerin ağızdan düşmeyen projesi Marmaray, biliyorsunuz bir Japon firma olan Taisei Corporation ürünü. Şimdi içinizden geçirenleriniz vardır, “yetmedi mi Marmaray haberleri her yerde” ve “geek sitesinde ne alakası var Marmaray’ın  ulen”! şeklide.

Hemen ilgimizi çeken konuya girelim.

Reklamcılık üzerine bir portal olan Elmaaltshift.com‘da çıkan haberi görünce, bu haberi sitemize taşımadan edemedim. Haberde Marmaray projesini üstlenmiş Japon firma Taisei’nin projeyi tanıtmak amacı ile hazırlatmış olduğu kısa reklam filmine yer verilmekte.

Lakin bu filmin özelliği, anime tarzında hazırlanmış ve İstanbul’dan bu tarzda güzel kareler içeriyor olması.

Buyrun izleyelim:

İstanbul bir harika görünüyor.

istanbul2

Screen-Shot-2013-11-01-at-19.48.48

Bu halde gördükten sonra keşke Hayao Miyazaki emekli olmadan önce İstanbul’da geçen bir anime yapsaydı diyor insan. İstanbul’u buradaki gibi bir iki kare değilde tüm ihtişamı ile bir anime filminde görmek çok keyifli olurdu.

Tanıtım filminin ardında, 5 Centimetres Per Second (2007), Voices of a Distant Star (2003) gibi yapımlara imza atmış Makato Shinkai yer almış.

600full-5-centimeters-per-second-poster

 

Japonların kafası nasıl çalışıyor anlamak güç ama büyük bir firmanın büyük bir projesini anime şeklinde tanıtması biz geeklerden hayranlık puanını kaptı!

 

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

This post currently has 1 comment.
  1. Kunkun on 4 Kasım 2013

    Videoda kız kabaca “O zamanlar 1,65 m’yi atlayamıyordum şimdi (o günleri) denizin 60 m altında anımsıyorum. Türkiyenin 150 yıllık rüyası. Asya ile Avrupayı bağlayacak tünel.” (Buradan sonrasını birazcık sallıyorum tam anlamadım zira) “Her zaman her yere. Ben busefer kesinlikle daha fazlasıyım” diyor

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.