• Home
  • keyboard_arrow_right OYUN
  • keyboard_arrow_right Elite Forces Açılıyor!

OYUN

Elite Forces Açılıyor!

Geekstra 19 Temmuz 2013


Background
share close

Elite Forces Kapılarını Açıyor!

Dao Games’in Nova Worlds Portalına eklediği ve türk oyuncularıyla buluşturduğu yeni oyunu Elite Forces, 4 Temmuz’da Beta versiyonu ile kapılarını FPS severlere aralamıştı. İki haftalık Beta sürecinin ardından 19 Temmuz 2013 Saat 12:00’de kapılar ardına kadar açılıyor!

pduynov

Açılış şerefine 18-22 Temmuz tarihleri arasında Nova yükleyen herkese %25 Bonus Nova!

(Kampanya 18 Temmuz saat 18:00’da başlayacak ve 22 Temmuz 08:00’de sona erecek) 

pduyduda

Ayrıca Beta katılımcılarına teşekkür etmek ve bu açılışı daha da anlamlı bir hale getirmek için, Beta süreci boyunca en çok ilgiyi gören, oyunun kadın karakteri Duda, tüm Beta katılımcılarına hediye!

Elite Forces

Elite Forces (EF) çevrimiçi bir FPS (Birinci Şahıs Nişancı) oyunu. bilimkurgu, korku ve aksiyon öğelerini birarada bünyesinde barındıran bu yeni nesil FPS oyunu yepyeni bir deneyim sunma iddiasında.

 

Yakın bir gelecekte dünya, azalan kaynaklar, kötüleşen çevre durumları ve devam eden askeri çekişmelerle cehenneme dönmüştür. Dünya liderleri bir araya gelerek bir çözüme ulaşmayı dener. Alınan karar, insanlığın iyiliği için ulusal çıkarları bir kenara bırakıp, birleşmiş bir hükümet kurmak üzerine olur ve böylece Federasyon doğar.

İnsan Geliştirme Protokolü

Federasyon’un 10. yılında Winsoft Laboratuarı, insan geliştirmesi amacıyla bir yedekleme mikroçipi ve nano robot implantları takarak kullanılabilecek bir teknolojiyi duyurdu. Ancak duyrulan bu teknoloji henüz mükemmellikten çok uzaktı. İnsanların büyük çoğunluğu nano robotlar sayesinde gelişim göstermeyi başardılar ama yedekleme mikroçipinin beyin üzerindeki etkilerine dayanamadılar. İnsanların yalnızca %20’si mikroçip ile geliştirilebildi. Beyinlerinin hesaplama hızı, geliştirilmemiş olan insanlarınkinin 10 katına çıktı. Bu bireylere Modifier’ler adı verildi.

Ateş Kurdu

Federasyon’un 13. yılında Federal Hükümet Modifier planını askerileştirdi ve “Ateş Kurdu” adı altında bir Özel Birlik oluşturdu. Bu ekip “Hançer” ismindeki Özel Kuvvetler ekibi ile Orta Avrupa’da eğitimlere başladı. “Ateş Kurdu” çok taze bir ekip olmasına rağmen, implant mikroçiplerinin onlara sağladığı çok gelişmiş hesaplama yeteneklerini avantajlarına kullandılar ve antrenmanı beraberce tamamladılar.

Kaosun Başlangıcı

Federasyonun 15. Yılında, dünyanın çeşitli yerlerinde Modifier’lerin insanlara rastgele bir şekilde saldırdıkları haberi yayılmaya başladı. Modifier’ler bir hiddet krizine yakalanmışlardı. Bu saldırılar ancak krizdeki Modifier’ler tamamen yok edildiğinde son buldu. İnsanların Modifier’lere duyduğu kıskançlık artık dehşet ve nefrete dönüşmüştü. Birçok ülke Modifier’lerin topraklarına girmesini yasakladı. Modifer’ler evlerinden atılmışlardı. Onlara sempati duyan birkaç federasyon görevlisi sayesinde Orta Amerika’da yeni şehirler kurdular.

Federasyon’un Sonu

Federasyon’un 18. yılında Yeni Yıl Parlamento Toplantısı sırasında birçok Modifier Federasyon Temsilcisi hiddet krizine yenik düştü. Anti Modifier olan radikal askeri birlikler parlamentoya hücum ederek Modifier’lerin federal temsilcilerini öldürerek Anti Modifier yasalarının çıkmasını sağladılar. Modifier’lerden önceki ülkeler ve organizasyonlar federasyondan ayrıldılar ve bu protestolar Federasyon’un sonunu getirdi. Yeni bir Federasyon radikaller tarafından kuruldu.

Modifier İttifağının Kurulması

Yeni Yıldan sonra Yeni Federasyon, Modifier’lerin yerleşkelerine askeri saldırılar düzenledi. Modifier’ler ise buna Modifier İttifağı tarafından yönetilen kendi askeri birliklerini kurarak cevap verdiler.

Yüzleşme

Eski Federasyon tarafından kurulmuş olan “Ateş Kurdu”, Modifier’lerin askeri direnişine katıldı. Bu gelişme sayesinde direnişte olan Modifier Elit Kuvvetleri, Yeni Federasyon Ordusuna karşı sayıca çok ezilmelerine rağmen birçok saldırıya karşı sağlam durabildi. Bu duruma cevap vermek isteyen Yeni Federasyon, elindeki joker kartı olan “Hançer” ekibini ön saflarda kullandı. Ancak “Ateş Kurdu” ve “Hançer” arasındaki sayısız çarpışmanın bir galibi yoktu.

Şüphe

“Hançer”, savaşları sırasında zeki robotlarla defalarca karşılaştı. En başlarda bu robot askerlerin Modifier’ler tarafından geliştirilmiş olan gizli bir silah olduğu düşünüldü. Ama şüpheler fabrikadaki savaşın ardından bulunan bir üretim bandı ile iyiden iyiye arttı. Bazıları ise ortada Modifier’lerin kurguladığı bir komplo olup olmadığını ve eski Federasyonun sonunu sorguladı.

Sınıflar ve Yetenekler

Elite Forces’da 3 farklı sınıf bulunuyor. Komando, Özel Kuvvetler ve Destek Birimleri. Her bir sınıfın kendine has yeteneklere, silahlara ve eşyalara sahip olması, oyuncuların stillerini ve taktiksel zekalarını ön plana çıkararak PvP deneyimini de bambaşka bir noktaya taşıyacak nitelikte.

Seviye ve Rütbe Sistemi

Oyundaki seviye ve rütbe sistemi, oyuncuların takip etmek zorunda olmadıkları, direkt olarak kendilerini savaş meydanlarına atabilecekleri bir biçimde kurgulanmış. Ancak görevlerin takibi halinde diğer oyunculara üstünlük kurmak yine oyuncunun elinde.

Irklar

Elite Forces’ta oyuncuları bekleyen birbirinden farklı bir düzineden fazla ırk mevcut. Kimi zaman düşman olarak karşılarına çıkacak zombilerle savaşmaları gerekirken bir diğer görevde veya oyun modunda kendileri zombi veya parazit olarak insanlara kafa tutma şansını yakalayabilecekler. Zombiler, parazitler, geliştirilmiş insan ırkları ve çeşitli robot ırklarının herbiri kendine özel yeteneklere sahip.

Oyun Modları (Türleri)

Elite Forces oyuncularına, FPS klasikleri olan Takım ve Bomba Modlarının yanısıra Virüs Modu, Av Modu ve Direniş Modu gibi daha bir çok PVP ve PVE modu sunuyor. Ayrıca düzenli olarak genişleyecek oyun içeriği ile birlikte oyun modlarını ve haritaları da artırmayı garanti ediyor.

Silah Modifikasyonu

Oyuncular kendilerine sunulan silahlar, oyundaki mağaza aracılığıyla sahip olabilecekleri silahlar ve görevleri tamamladıkça kazanabildikleri silahlarla stil ve taktiklerini konuştururken, yine aynı yöntemlerle sahip olabilecekleri mod objeleri ile silahlarını güçlendirebiliyor ve görünümlerinde yapabildikleri modifikasyonlarla stillerine stil katabiliyorlar.

Oyunu bir an önce indirmek ve bu heyecana dahil olmak için: Oyunun Linki

Nova Worlds Hakkında

City of Steam’in Dünya Lansmanı ile Türkiye’deki oyuncularla buluşan ve “Yeni Dünyalar” anlamına gelen Nova Worlds, Türkiye’deki en yeni oyun portalı olarak yüksek kalitede %100 Türkçe hizmet vermeyi kendine ilke edinmiş uluslar arası oyun platformudur. www.novaworlds.com

DAO Games Hakkında

Oyuncu ruhundan anlayan ve eski oyuncular tarafından kurulmuş olan, Dubai merkezli  DAO Games, Nova Worlds oyun portalı aracılığı ile oyunculara yüksek kalitede, yenilikçi ve ücretsiz bir oyun hizmeti vermeyi hedefliyor.

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.