• Home
  • keyboard_arrow_right TEKNOLOJİ
  • keyboard_arrow_right KitKat Galaxy S3 ve Note 2’ye Gelecek!

TEKNOLOJİ

KitKat Galaxy S3 ve Note 2’ye Gelecek!

kafkaesk 25 Kasım 2013


Background
share close

s3_note2

Android‘in yeni mobil işletim sistemi sürümü 4.4 KitKat, Ekim sonunda piyasaya sürülen Nexus 5 ile birlikte hayatımıza girmişti. Nexus 5’i takiben Nexus 7 ve Nexus 10’lar da 4.4 KitKat güncellemelerini aldılar ve henüz geçtiğimiz hafta Nexus 4’lere de dağıtımı başlandı. Tüm bunlar olurken konuşulan bir diğer konu ise hangi zihazların 4.4 sürümü desteğinin olacağı, hangi cihazların bu yeni sürümü alamayacağı idi.

Galaxy Nexus’a KitKat yok!

Google 4.4 KitKat tanıtımları sırasında Android 4.4’ün, düşük segmentli Android cihazlarla da uyumlu olacağını, yüksek donanım özelliklerine sahip olmayan, 512MB RAM’e sahip cihazlarda dahi kullanılabileceğini duyurmuştu. Ancak sonradan yapılan resmi duyuru ile Galaxy Nexus telefonların 4.4 güncellemesi almayacağı söylendi. Ardından Galaxy S3 ve Note 2 cihazlarının 4.3 sürümü ile ilgili yaşadıkları sorunlar gündeme geldi. S3ler için dağıtımına başlanan 4.3 güncellemesi durduruldu ve doğal olarak cihaz sahipleri 4.4 sürümünden de nasiplenemeyeceklerini düşünmeye başladılar.

Her ne kadar Google, LG ve Samsung bu konuda resmi bir açıklama yapmayı reddetse de dün Samsung’un güncelleme takviminin yer aldığı bir fotoğraf internete düştü. Evrağın gerçek mi sahte mi olduğunu söylemek tabii ki zor ancak sızdırıldığı düşünülen bu takvime göre Galaxy s4 ve Note 3 cihazlar 4.4 sürüm güncellemesini Ocak 2014’te almaya başlayacaklar. Galaxy S3 ve Note 2’nin KitKat güncellemesini alacağı tarihse Mart-Nisan 2014 tarih aralığı olarak belirtilmiş.

Henüz Samsung’tan bu konuda resmi bir açıklama gelmiş değil. Dolayısıyla bekleyip göreceğiz.

Etiketler: .

Yazar

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.