• Home
  • keyboard_arrow_right TEKNOLOJİ
  • keyboard_arrow_right SAMSUNG GALAXY S4 DUYRULDU!

TEKNOLOJİ

SAMSUNG GALAXY S4 DUYRULDU!

Geekstra 15 Mart 2013


Background
share close


Hani geçenlerde kötü trailer‘ından bahsettiğimiz Samsung’un New York etkinliği vardıya hani yeni Samsung Galaxy S 4’ün duyurulacağı… O olay New York Radio City Music Hall’da düzenlenmiş ve bitmiş.

Sanırım Galaxy S 4’ün açıklanan en önemli özellikleri global LTE roaming desteği ve ön ve arka kameraların aynı anda kullanılabiliyor olması. Yani görüntülü konuşurken aynı anda hem karşıızdakı insanı ve o insanın baktığı yöndeki görüntüyü görebilme imkanı sağlanmış oluyor. Ayrıca iki kameranın eş zmanlı kullanımı arka kamerayla fotoğraf çeker kenki yüzünüzü çekmek gibi farklı fotoğraf çekme modları sunuyor. Hani yeni popüler bir fenomen mi olur yoksa sunulan fakat kullanılmayan tonlarca fonksiyondan biri olarak mı kalacak onu zaman gösterecek.

Ekran 5 inç Süper AMOLET (441ppi) kalınlığı 7,9mm ağırlığı ise 130gr olacak yani S3’e göre biraz daha büyükçene ama daha hafif. Bölgeye göre 1,9 GHz Quadcore yada 1,6 GHz Octacore işlemciyle sunulacak. Pil kapasitesi S3 e göre arttırılmış ve 2600mAh olmuş.S3’ün tüm sensörlerine ek olarak kızıl ötesi hareket algılama, sıcaklık ve nem sensörleri de eklenmiş ki bunun uygulama geliştiricilerinin hayal güçlerini ne yönde zorlayacağını merak ediyorum.

Samsung Galaxy S 4 Nisan ayı itibariyle satışa sunulacak. Türkiye satış tarihini vallahi bilmiyorum.

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.