Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Batman v Superman’e 4 Yeni Kötü

Evet filmin vizyona girmesine neredeyse 2 yıl var ve evet deli gibi yeni bilgi ve görsel yağıyor internet alemlerine. Daha önceki yazılarımızdan birinde yine bu konuya değinmiş ve DC’nin Green Lantern ve hatta Man of Steel’de yaratmayı başaramadığı hype’ı Batman v Superman filmi için mutlaka yaratması gerektiğini dillendirmiştik. Film ile ilgili detayları basına servis ederken hem heyecanı artıracak hem de bu servislerin aralıklarını iyi ayarlayarak insanları sıkmamayı başaracak bir sistem gerekiyor. Warner/DC filmin tanıtımına erkenden başladı ve 2 yıl boyunca reklamı ve filmle ilgili heyecanı taze tutmayı başarabilecek mi bunu göreceğiz.

Şimdi başlıkta belirttiğim ve filme eklendiği söylenen şu 4 villain meselesine gelelim. Şimdiye dek yalnızca Lex Luthor’dan haberdardık. Latino-Review filmle ilgili yeni detaylara ulaşmış. Ve söylediklerine göre Amanda Waller (The Wall!), Victor Zsasz, Morgan Edge ve David Cain karakterleri de Batman v Superman: Dawn of Justice filminde yer alacak!

Karakterleri kısaca bir hatırlayalım:

Zsasz

Victor Zsasz

2005 yılında Nolan’ın Batman Begins’inde de yer verdiği bir Batman düşmanı. Arkham Asylum’da bol bol vakit geçirmiş bir deli. Kurbanlarının gırtlaklarını kesmekten ve onları öldürdükten sonra kendi vücuduna her bir cinayet için bir çentik atmaktan zevk alan bir cani. Onu çizgi romanlarda Batman hariç başka DC kahramanlarına bulaşırken de görüyoruz ara sıra.

amandawaller-reboot-skinny

Amanda Waller

Hükümetin/devletin pis işlerini yaptırdığı tüm ekiplerin başına er ya da geç bu hanım atanır. Uzun bir dönem Suicide Squad’ın başında görürüz ardından Lex Luthor’un başkanlığındaki hükümetin meta insan ilişkilerinden sorumlu bakan olur daha sonra Checkmate’in başına White Queen olur. Smallville’de gördük, Arrow dizisinde yine Suicide Squad kanadının başında gördük. Green Lantern filminde de alakasız (yeni 52 ile birlikte o rol biraz daha anlamlı oldu gerçi) dandik bir rolde görmüştük. Bu kez Superman’i bir tehtid olarak gören ve ondan nefret eden bir senatör olarak karşımıza çıkacakmış. DC’de Yeni 52 öncesi bir hayli kilolu çikolata renkli bir teyze olarak resmedilen Waller bir süredir zayıf, seksi, zeki ve çevik bir karakter olarak çıkıyor karşımıza. Filmde onu hangi kılıkta göreceğiz merak ediyorum doğrusu.

black-and-white-morgan-edge

Morgan Edge

Intergang adlı teknoloji destekli bir suç örgütünün başı. Tabii biz onu asıl Daily Planet’in sahibi, şerefsiz bir medya patronu olarak tanıyoruz. Yeni 52 sonrası zencileştirilmiş başka bir karakter bu da. Smallville’de de sık sık karşımıza çıkan bir karakterdi aynı zamanda. Ancak orada daha çok Metropolis’in crime lord‘u olarak gördük , Lionel ve Lex Luthor ile münasebetlerine tanıklık ettik.

david cain

David Cain

Dünyanın en iyi suikastçilerinden biri olarak bilinen David Cain, Ra’s al Ghul’un League of Assassins ekibi içinde de sık sık karşımıza çıktı. Ayrıca daha sonraları sırası ile Batgirl ve Black Bat olarak karşımıza çıkacak Cassandra Cain’in de babasıdır. David Cain, Bruce Wayne’e de bir dönem hocalık yapmış ancak Wayne bir noktadan sonra Cain’den öğrendiği teknikleri “öldürmeyi bilmen, öldürmek zorunda olduğun anlamına gelmez” artizliğiyle reddetmiştir.

 

 


Comments to Batman v Superman’e 4 Yeni Kötü

  • Bu arada fotoğrafın arkaplanı Gotham’a benziyor.

    dreamer 6 Temmuz 2014 19:43 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Transformers 5, 6, 7 ve 8 Geliyor Desek?

Her şeyden önce şunu sormak lazım: NİYE?? Çünkü para. Her ne kadar Maykıl Bey ve...

Steampunk Cosplay

Steampunk: Geçmişin imkanlarında geleceğin teknolojisi. Elektrik yerine "Buhar Gücü"nün hakim olduğu, metalin ve çarkların oluşturduğu...

Kapat