Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Batman'e "True Detective" Jeneriği

true-detective-batman-1

Başrollerde Matthew McConaughey ve Woody Harrelson’un yardırdığı HBO dizisi True Detective yaklaşık 10 gün önce sezon finali yaptı. Gerçi aynı karakterlerle devam etmeyeceği için Rust ve Martin için dizi finali bir yerde. Üzerine çok yazıldı çizildi. Ben burada öyle güzel diziydi, şöyle mükemmeldi bir yazı yazmayacağım. Bu haber tamamen dizinin çok beğenilen jeneriği ile ilintili. O jeneriğe Josh Newman tarafından çok şık bir Batman uyarlaması yapılmış. Eee “True Detective” dendiğinde bazılarımızın aklına ilk gelen isim Batman idi sonuçta.

İşte o jenerik!

Diziyi bilmeyenler için, bu da orijinal intro:


Comments to Batman'e "True Detective" Jeneriği

 • aslında en ilginç tarafı yaratıcısı olarak Bob Kane yerine Bill Finger’ın gösteriliyor olması. Son zamanlarda özellikle Superman yartaıcıları Joe Shuster ve Jerry Siegel’ın “yaratıcı” olarak resmen kabul edilmelerinden sonra Batman’in de aslında Bob Kane’in değil Bill Finger’a ait olduğu kunuşuluyor.

  Bill Finger için aslında Shuster/Siegel kadar büyük bir destek yok henüz bu bilinç yaratılmaya çalışılıyor ama öte yandan desteğinin bu kadar zayıf olmasının sebepleri arasında Bill abinin hiç bir zaman bir hak idda etmemiş olması ve bazı çevreler tarafından da “hakkını koruma teşebbüsünde bile bulunmamış ezik” olarak görülüyor olması.

  İlginçtir ki hala Bill Finger’ın savunucuları ve hatta onu savunmayanların bile antitez üretmiyor olmasının sebebi insanlar Bill abiyi her ne kadar hakkını savunmaktan aciz görseler de Bob Kane’in olumsuz imaşının daha büyük bir iz bırakmış olması.

  Şu ana kadar okuduğum ve izlediğim ve dinlediğim hiç bir şeyde Bob ile ilgili olumlu bir şey söyleyen birini duydum. Herkes ne kadar zübbe olduğu, iş yapmadığı ama her şeye adını koyduğu, çıkarcı olduğu ve narsisitik özellikleri olduğundan bahsediyor.

  Benim gördüğüm şuanda Bill Finger için Batman yaratıcısı olarak kabul görmesi konusunda bir akım var ise herşeyden çok bir anti Bob kampanyası niteliği taşıyor.

  R.ist.T.O. 19 Mart 2014 22:42 Cevapla
 • ristto bey, yemişim bill finger’ı. bob kane’dir batman’in yaratıcısı. insanın karakteri ile yaratıcı kişiliğini birbirlerinden ayrı değerlendirmek lazım.

  yüzü koyun (@yuzu_koyun) 20 Mart 2014 13:02 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Google’dan Judgment Day Hazırlıkları!

Google’ın Skynet’e dönüşümünü yakından takip edenlerdenim (bkz: link). Gerçi iş pesimistliğe geldiğinde, Skynet öncesi başımıza...

SCARLET WITCH VE QUICKSILVER AVENGERS 2DE!

Eğer Marvel'in Phase 2 durumunu azıcık bile olsa takip ettiyseniz Scarlet Witch ve Quicksilver'ın Avengers...

Kapat