Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

DC’den Yeni Seri: Gotham Academy

DC Comics, Ekim ayında yayınlanmaya başlayacak iki yeni ongoing (mini seri değil yani sürekli, devamlı hani) çizgi roman serisini duyurdu. Gotham Academy ve Arkham Manor.

Arkham Manor’a daha sonra kendi başlığında değiniriz. Beni asıl heyecanlandıran Gotham Academy!

“Adam Teen Drama’ya yükseliyor, bu ne biçin iş?!” diyenleriniz olacaktır ama önce bir dinleyin yahu. Yıllar evvel daikhan ile hemen alttaki görseli görüp gaza gelmişliğimiz var bir kere. Çizgi dizi olarak hayal ettik Gotham High konseptini. Ne kadar büyük potansiyeli olduğunu sayısız kez konuştuk. Dolayısıyla Gotham Academy haberi ile yeniden gaza geldim evet.

gothamhighclassphoto

Gotham High konseptinin Jeffrey Thomas tarafından yaratıldığını, DC’nin önce bir çizgi diziye dönüşmesi için Thomas’a onayı verip projenin başına geçirdiğini ancak daha sonra bu projenin iptal edildiğini söylemekte fayda var bu noktada.

Becky Cloonan ve Brenden Fletcher’ın yazacağı (ki Cloonan aynı zamanda çok sevdiğim bir çizer) ve Karl Kerschl’in çizeceği serinin olayı da kısaca, Gotham’ın elit ailelerinin çocuklarının yatılı okuduğu bu Prep School‘da yaşayacakları maceralar. Yatılı okul hikayelerini oldum olası sevmişimdir. Bu hikayelerin Batman/Bruce Wayne’in gölgesindeki Gotham Şehri sosuna bulanacağını bilmek büyük keyif.Tamam yukarıdaki Gotham High tarzı bir seri olmayacak Gotham Academy. Yepyeni liseli Gotham karakterleri yaratılacak seri için ama yine de…

Yaşım/başım kaldıracak mı bunu 1 Ekim’de serinin ilk sayısı yayınlandığında göreceğim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
60 SANİYEDE GELECEĞE DÖNÜŞ

Hep söylüyorum yine söyleyeceğim: İflah olmaz bir Back to the Future hastasıyım! Filmlerle ilgili her...

Arrow Sezon 3 Kötüsü Ra’s Al Ghul!

SDCC’den haberler akmaya devam ediyor. Bu haberlerden biri de CW’nun Arrow panelinden geldi. Bu Sonbahar...

Kapat