Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

SDCC 2014: Image Yeni Serilerini Duyurdu

SDCC’den yeni haberler gelmeye devam ediyor. Özellikle son aylarda yayınladığı yeni serileriyle adından söz ettiren Image Comics, öyle görünüyor ki hız kesmeden devam edecek. Image Expo’dan gelen son haberlere göre 12 yeni çizgi roman seri daha duyrulmuş durumda. Hızlıca bir göz atalım.

tokyo_ghost_01

Halihazırda Image’a 3 seri (Black Science, Deadly Class ve Low) yazmakta olan Rick Remender’in Tokyo Ghost adlı çizgi romanı ilk duyrulan ve en çok dikkat çekenlerden. Remender Tokyo Ghost’u Judge Dredd, Lobo ve 90’ler aksiyon filmlerine benzettiğini söylüyor. 2015’te yayınlanmaya başlayacak serinin çizeri son yılların en iyilerinden, Sean Murphy.

untitledDuyrulan seriler arasında benim de büyük bir merakla beklediğim Injection da var. Warren Ellis’in yazacağı ve Declan Shalvey’nin çizeceği seri Nisan 2015’te yayınlanmaya başlayacak. Konusu ile ilgili net bir bilgi yok. Warren Ellis seriyi kısaca “Dünya gittikçe daha da gürültülü ve garip bir yere dönüşüyor. İçinde yaşadığımız bu büyük kaos günden güne normalleşiyor. Bu kaotik dünyada yolunu bulmaya çalışan bir grup insanı anlattık.” şeklinde özetleyerek tanıtıyor.

DescenderCoverFinal

2015’te yayınlanmaya başlayacak bir diğer seri Descender. Jeff Lemire’ın ilk Image işi olacak. Seriyi Dustin Nguyen çizecek. Bu mükemmel kadrodan kötü bir şey çıkmasına imkan yok. Şimdiden abone olmalı. Descender insanların hor görüldüğü, robotların korku saldığı bir dünyada, bir çocuk robotun kaçış öyküsünü anlatacak.

ToothAndClaw01

Kurt Busiek ve Ben Dewey Tooth & Claw’da bizi hayvan-insan karışımı bir ırkın fantastik dünyasına götürecek. Bu ırkın, zamanda yolculuk yaparak, dünyalarına büyüyü ilk kimin getirdiği bulmak gibi bir derdi var.

intersect01

Ray Fawkes yazıp çizeceği Intersect korku ve gizem dolu bir hikaye olarak tanıtılıyor. Hatta Twin Peaks benzetmeleri yapılıyor. Dolayısıyla Intersect ismini de bir kenara not ediyoruz ve ilk sayısını heyecanla beklemeye koyuluyoruz.

Açıklanan diğer seriler ise şöyle:

  • John Arcudi, James Herren – Rumble (Aralık 2014)
  • Marian Churchland, Claire Gibson, Sloane Leong – From Under Mountains (2015 ilkbahar)
  • Joe Casey, Paul Maybury – Valhalla Mad (2015)
  • Tom Neely, Keenan Marshall Keller – The Humans
  • Becky Cloonan, Andy Belanger – Southern Cross
  • Ivan Brandon, Nic Klein – Drifter (2014 Kasım)
  • Gabriel Hardman, Corinna Bechko – Invisible Republic


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
MONSTERS UNIVERSITY YENİ FRAGMAN

Pixar'ın Monsters inc. devam filmi (prequel aslen) Monsters University 21 Haziran'da vizyona girecek ve evet...

YENİ SAMSUNG CHROMEBOOK

Herkes için Chromebook! Google'ın Chrome'u tarayıcıdan işletim sistemine dönüştürürken ileri sürdüğü slogandı bu. Amaç ıvırı...

Kapat