Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Seyfettin Efendi’den 10 Yeni Macera!

Devrim Kunter’in yarattığı çizgi roman kahramanı Seyfettin Efendi yeni kitabıyla raflarda yerini aldı. Üstelik bu sefer farklı yazar çizerlerin desteğiyle oluşturulmuş 22 kişilik bir kadroyla beraber. Kısa maceralardan oluşan bu albümde Seyfettin Efendi ve arkadaşlarının Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminden II. Dünya Savaşına kadar gelen geniş bir zaman diliminden hikayeleri var. Yeni seri “Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikayeleri” Seyfettin Efendi ve dünyasını daha yakından tanımak isteyenler için iyi bir fırsat.

10 farklı hikaye:
Bir İntihar Vak’ası, Bir Cinayet Soruşturması, Sabahçı Hasan’ın gece düşleri, Derinkuyu Muamması, Heykeldeki Sır, Ab-I Hayat, Yedi Uyurlar, Katil Palyaço, Gölge Hatun, Schrödinger’in Köpeği

9 Yazar:
Devrim Kunter, Mehmet Berk Yaltırık, Cihan Türe, Ümit Kireççi, İlke Keskin, Kadir Özen, Yalın Alpay, Sadık Yemni, Hakan Tunga Kalkan.

13 Çizer:
Devrim Kunter, Hakan Duman, Emir Yardımcı, Yasemin Baran, Elif Kut, Rıza Türker, Mehmet Özen, A.Gökhan Gültekin, Sümeyye Kesgin, Gülden Kunter, Cansın Çağlar Özdemir, Ömer Tunç, Necmi Yalçın.

Ege Görgün’ün önsözünden:
“Bana hayal gücünden beslenen, bilinen resmi tarihe takılmadan geçmişin akislerine kendince yorumlar getiren ama bunu yaparken de “gerçek” tarihle ters düşmeden ortaya inandırıcı bir tarih-kurgu koyan kaç tane Türk eseri sayabilirsiniz?”

Arka Kapak Yazısı:
“…Memleketin içinde bulunduğu buhran sebebiyle bu ve benzeri esrârengiz vak’alar gözardı edilmekteydi.

İmparatorluğun can havliyle yağdırdığı talimatları izleme hususundaki gönülsüzlüğümü idrak eden komutanlar, bu esrârengiz vak’aların arasında benim de kendi rızamla göz önünden kaybolmamdan, harp sırasındaki sahte vefatımdan duydukları kadar olmasa da bir memnuniyet duymuşlardır elbet. Harbin ardından İfşa-yi Sırr teşkilatını kurmama dair tebliği iletmesine değin birkaçını açıklığına kavuşturduğum, aklın ve bilimin sınırlarını zorlayan bu meselelerin, teşkilat bünyesinde çözeceğim bazılarına yol göstereceğini Osman Paşa benden evvel öngörmüştü. Teşkilat ile fevkalâdeliğin ilmikleri arasında o devir için ucu meçhul bir yolda seyretmiş olsam da esrarengizliğin türlerini hayatım boyunca tecrübe edecektim. Dolayısıyla bu yapraklar, teşkilatla alakalı vak’aların haricinde kalmış, evraklara düşülmemiş bu ve benzeri esrarengiz vakalardan aklımda kalanları kayda geçirmeme vesile olacak.”

Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları albümleriyle İfşa-yi Sırr teşkilatının maceralarını Seyfettin Efendi’nin hususi notlarından derleyip bize aktaran Devrim Kunter, meslektaşlarının yardımıyla bu kez aynı notlardaki müstakil esrârları hikâyeleştiriyor.

1911-1935 seneleri arasında Seyfettin Efendi ve dostlarının açıklığa kavuşturduğu, kimisinde o dönemin ve ilerleyen senelerin müstesna zatlarının, eşyalarının ve mekanlarının bulunduğu bu on vak’ayı çizgiye kazandırmış olmanın heyecanını ve sevincini bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 

Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikayeleri 01

Yazar: Devrim Kunter, Mehmet Berk Yaltırık, Cihan Türe, Ümit Kireççi, İlke Keskin, Kadir Özen, Yalın Alpay, Sadık Yemni, Hakan Tunga Kalkan.
Çizer: Devrim Kunter.
Hikaye Kapakları: Devrim Kunter, Hakan Duman, Emir Yardımcı, Yasemin Baran, Elif Kut, Rıza Türker, Mehmet Özen, A.Gökhan Gültekin, Sümeyye Kesgin, Gülden Kunter, Cansın Çağlar Özdemir, Ömer Tunç, Necmi Yalçın.
Etiket Fiyatı: 22 TL
Editör: İlke Keskin
Önsöz: Ege Görgün
Sayfa Sayısı: 96
Ebad: 16 x 24
Yayınevi: Seyfettin Efendi Yayınları
Kağıt: 115 gr. kuşe
Kapak: Karton


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Green Lantern Corps Filminde Dünyadan Üç GL Olacak

Green Lantern Corps filmine daha çok var.  Warner Bros.’un açıkladığı DC filmleri arasında en uzak...

I-THOR

Thor # 601 Haziran 2009 - Marko Djurdjevic Thor'un kaskındaki kanatlar ne işe yarıyor hiç merak...

Kapat