Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Wolverine Nihayet Ölüyor!

wolverine_3_months_to_die

Başlığı okuyup sinirlenen Wolverine severlerden öncelikle özür diliyorum. Amacım onları kızdırmak, yaralarını deşmek falan değil. Bir olayın nihayete ermesi, nihai bir sonuç söz konusu olduğundan attım bu başlığı.

Peki neden ölüyor Wolverine? Nasıl ölüyor? Kim öldürüyor?!?!

Marvel çok fazla detay vermiyor bu konuda. Bildiklerimiz şunlar:

Paul Cornell Wolverine serisini devraldıktan sonra, Logan’a yapmadığını bırakmadı aslında. En sonunda bir uzaylı virüs çakıp, Wolverine’in iyileşme gücünü de ortadan kaldırdı. Doğal olarak okurlar da “bu adam Wolverine’i öldürecek hacı abi” diye düşünmeye başladı. Yani evet bekliyorduk. Paul Cornell geçtiğimiz ay çıktı ve şu açıklamayı yaptı önce: Haziran ayında yayınlanacak Wolverine #8 ile birlikte “3 Months to Die” story arc‘ı başlıyor. Aslında dergi kapaklarına uygulanacak bir geri sayım da söz konusu. Temmuz ayı “2 Months to Die” ayı.

2014-Death-of-Wolverine-kapak

Dün ise Marvel’dan ve Cornell’den yeni bir açıklama geldi. Eylül ayı boyunca, her hafta yayınlanacak 4 sayılık bir mini seri ile mevzunun finali yapılacak. İsmi Death of Wolverine olarak belirlenen bu mini seri ile yepyeni bir Marvel evrenine, Wolverine’in olmadığı bir Marvel evrenine merhaba diyeceğiz. Yani ben diyeceğim, sizi bilemem.

10 yıldır Marvel sinematik evreninin, 3 dev stüdyo tarafından genişletildikçe genişletilmesi dolayısıyla, çizgi roman evreninde de zorla hep en ön planda tutulan bir karaktere dönüşmüş olan Wolverine’den sıkılmıştım açıkçası. Eminim benim gibi düşünenler var aranızda, bu yüzden içim rahat. Özellikle son 4 yıldır, her ay yayınlanan en az 8 dergide Wolverine görüyor/okuyor olmak bir noktadan sonra sinir bozucu oluyor kabul edin.

Çizgi roman ölümleri tabii ki artık pek de ciddiye aldığımız bir olay değil (ölen Ben Amca değilse tabii). Ölen karakter eninde sonunda geri dönüyor ne de olsa. Ayrıca bir alternatif zaman/alternatif gelecek hikayesi de olmaması sebebiyle, Wolverine’in ölümünün tüm Marvel serilerine yapacağı etkiyi de görecek olmak kulağa hoş geliyor. Superman’in ölümü dönemini anımsatıyor hafiften.

Haziran ayından itibaren bu sayfalarda, tüm okurlarla birlikte geri sayıma ben de başlayacağım. Serinin haftalık inceleme yazıları ile Wolverine’in ölümüne adım adım biz de buradan ilerleyelim istiyorum. Geekstra Facebook grubunda konu ile ilgili muhabbet başlamış bile. O ateşe odun atmasını da biliriz!

 

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.


Comments to Wolverine Nihayet Ölüyor!

  • wolverine’i harcayacaklar matmazel

    geekismail 26 Nisan 2014 21:10 Cevapla
  • wolverine ölürse x men serisi biter ona göre

    x force 11 Eylül 2014 19:56 Cevapla
  • Wolverine ölürse x men de ölür benim için .

    Yigit 6 Nisan 2017 22:40 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
AMY ACKER

Bu aralar bi Joss Whedon restrospect'i yapıyorum. Firefly ile başlayıp Serenity, Dr. Horrible's Sing along...

KAMANDI

Kamandi, the Last Boy On Earth #1 kapağı (1972 - Jack Kirby ve Mike Royer)...

Kapat