Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

X-Men Mesih KompleXi Çıktı!

X-Men severlerin X-Men’i sevme sebeplerinden biri olmalı X-Men Mesih Komplexi serisi. Mutantların House of M ile kararan dünyalarına bir güneş gibi doğuyor bu hikaye. Son yılların en yetenekli yazar çizer kadrosunun elinden çıkmış olması da cabası. 2 cildi birden, aynı anda piyasada. Okumayan çok şey kaçırır.

House of M, Soykırım (Decimation) ve Nesli Tükenen Türler (Endangered Species) maceralarının sonrasında gelişen olaylar yüzünden mutantların geleceği daha önce hiç olmadığı kadar iç karartıcı bir hal almıştır. Evrim döngüleri sona ermiş gibi görünürken birden bir mucize olur. Scarlet Witchin gezegendeki hemen hemen her mutantın X-Genini sildiği trajik M-Günüden sonra ilk kez bir mutant bebek dünyaya gelir.

Ama bu umut kaynağı büyük bir çarpışmayı da beraberinde getirir. Çocuğa ulaşmak, onu ele geçirmek ve hatta yok etmek üzere birçok grup takibe başlar. Gezegendeki her mutantın içine karıştığı bir savaştır bu. Ok yayadan çıkmıştır.

Marvelın en yaratıcı yazar ve çizerlerinin ortak gayretleri sonucunda okuyucuyla buluşan X-Men: Mesih KompleXi, X-Men evreninin zengin dokusunu eşeleyerek ortaya baş döndürücü, heyecan dolu bir belirsizlik çıkarıyor ve mutant ırkının geleceği için yeni bir rota çiziyor.

Yazar: Ed Brubaker, Mike Carey, Craig Kyle, Chris Yost, Peter David
Çizer: Marc Silvestri, Billy Tan, Chris Bachalo, Humberto Ramos, Scot Eaton
Çevirmen: İlke Keskin
Yayınevi: Marmara Çizgi
Sayfa: 176-160

 

 

Önsözü için tık tık


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Sofia Coppola Deniz Kızını Yönetecek?

Sanırım süper kahramanlar, vampirler ve zombielerden sonra HollyWood’un yeni gözdesi masallar Tamam tamam masal hikayeleri...

Wonder Woman’da Aresi Kimin Canlandıracağı Açıklandı?

Daha önce şurada Wonder Woman filmin kötüsünün Ares olabileceğ haberini paylaşmıştık sizlere. O zamandan bu...

Kapat