• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right KİTAP
  • keyboard_arrow_right Game of Thrones – Dizi kitaba yetişecek mi?

DİZİ

Game of Thrones – Dizi kitaba yetişecek mi?

R.ist.T.O. 24 Mart 2014


Background
share close

George R.R. Martin’e göre HBO’nun Game of Thrones dizisi kitaba yetişmeyebilir. Daha doğrusu dizinin kitaba yetişmemesi için ne yapması gerektiğini bildiğini iddia ediyor George abi.

George abinin Game of Thrones ile başlayan The Song of Ice and Fire serisini roman olarak takip ediyor musunuz? Eğer ediyorsanız biliyorsunuz ki her bir kitap minnacık puntolarla yazılmış 3-4 parmak kalınlığında ciltlerden oluşan kitaplar bunlar.

The Song of Ice and Fire serisinin toplamda 7 cilt olacağı biliniyor ama her cilt 2-6 yıl arası bir sürede çıkıyor.

geekstra_george_martin_02

A Game of Thrones (1996)

A Clash of Kings (1998)

A Storm of Swords (2000)

A Feast for Crows (2005)

A Dance with Dragons (2011)

Dizinin de bu sene 4. Sezona gireceği ve her sezonun şimdiye kadar yaklaşık olarak bir kitaplık konuyu kapsadığı göz önünde bulundurulduğunda hesap ortada. Dizi kitaplara yetişecek.

Kitabın hayranları dizinin ilk bölümü yayımlandığından beri bu endişeyle yazarın daha hızlı yazması için yalvarıyor. Bazı fanlar George abinin yaşını da düşünerek yazar ölmeden serinin bitmesi için dua etmekteler.

Geroge abi de her ne kadar kendi rahatı içinde yazısını yazmaya devam etse de konu ile ilgili endişeleri de olmalı ki Vanity Fair’a dizinin kitaplara yetişmemesi için nasıl uzatılması gerektiğini bildiğini ifade etmiş.

“4, sezon 3. Kitabın ikinci yarısını konu alıyor. Bu da bu sezondan sonra 4. ve 5. kitapların ele alınması gerektiği anlamına geliyor. 3. kitap olan A Storm of Swords o kadar uzun bir kitap ki, ikiye bölünmesi gerekiyordu ve serinin 5. Kitabı olan A Dance With Dragons da en az A Storm of Swords kadar uzun bir kitap. Buda dizinin 4. Sezonundan sonra olası 3 sezon daha olacağı anlamına geliyor ki bu benim 6. Kitap olan The Winds of Winter’ı bitirmem için yeterli zaman sağlar. Bu bana serinin son kitabı A Dream of Springs için bir iki sene daha zaman tanır. Tabii son kitabı yetiştirmek bir yarış gibi olacak.”

Ayrıca Geroge abi Game of Thrones dizisine büyük bir ara verilmesi veya bir prequel sezonun yapılması gibi fikirlere açık olduğunu da söyledi.

Vanity Fair ve George R.R. Martin’in röportajını okumak isterseniz aşağıdaki linki takip edebilirsiniz ama röportaj’ın İngilizce olduğunu söyleyeyim.

Vanity Fair 

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.