• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right ETKİNLİK
  • keyboard_arrow_right ALS Ice Bucket Challenge!

DİZİ

ALS Ice Bucket Challenge!

kafkaesk 20 Ağustos 2014


Background
share close

Yaklaşık bir hafta kadar önce Amerika’da vatandaşların ALS‘e dikkat çekmek için başlattığı bir kampanya “Ice Bucket Challenge”. Şöyle işliyor: Başından aşağı bir kova dolusu buzlu suyu boca eden katılımcı, 3 kişiye daha meydan okuma hakkına sahip oluyor. Meydan okunan kişi buzlu su eylemini 24 saat içerisinde gerçekleştirmek durumunda aksi takdirde 100 dolarlık bir bağışta bulunması gerekiyor. Bir hafta içinde bir çok amerikalı ünlü işadamı ve sanatçının yüksek oranda katılımıyla büyüyen kampanya diğer ülkelere de sıçradı. Mark Zuckerberg’den Bill Gates’e, Jennifer Lopez’den Justin Bieber’a bir çok isim kampanyaya desteklerini göstermek için meydan okumaları kabul etti ve kafalarından aşağı bir kova dolusu buzlu suyu boca etti.

Son 2 gündür Türkiye’de de bir çok tanınmış-tanınmamış isim kampanyaya destek verdi. Tüm bu videoları burada paylaşmayacağım. Büyük ihtimalle çoğunu izlemiş yahut maruz kalmışsınızdır zaten. Fakat gözden kaçmış olabileceğini düşündüğüm birkaç isim var.

Stephen Amell’i (Arrow) ve başlattığı zincirleme reaksiyonu hemen alt tarafa iliştiriyorum. Amell, Jared Padalecki’ye (Supernatural) ve Grant Gustin’e (The Flas) meydan okumuş. Özellikle Gustin’in videosunu izlerken dondum resmen monitör başında.

foofighters-alsicebucket

Bonus: Foo Fighters – Carrie! Dave Grohl, Jack Black, Stephen King ve John Travolta’ya meydan okuyor 🙂

 

Tagged as: .

Author

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.