Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

[Röportaj] Arrow : Suicide Squad ile işimiz bitmedi

Arrow’un bu hafta yayımlanan Suicide Squad bölümünü izlediniz mi? Açıkça söylemek gerekirse tam beklediğim gibi değildi ve keşke bu kadar çok teaser, sinopsis ve görüntüye maruz kalmasaydım demedim değil.

Dizide Suicide Squad ekibi Amanda Waller (Cynthia Addai-Robinson), Ben Turner/Bronze Tiger (Michael Jai White), Mark Scheffer/Shrapnel (Sean Maher), Floyd Lawton/Deadshot (Michael Rowe), Lyla Michaels (Audrey Marie Anderson) ve John Diggle (David Ramsey)’dan oluşuyordu.

Bölümde beni en çok sevindiren şeylerden biri de Harley Quinn karakterinin Arrow evreninde varlığının onaylanmış olmasıydı! Bu ilerideki bölümlerde, Harley Quinn’in daha aktif bir rol onayabileceği anlamına geliyor ki zaten Batman evreninden oldukça fazla öge ödünç aldığı ve Nightwing söylentileri ile birleştiğinde karşımıza Batman olmasa da daha büyük DC karakterlerinin çıkabileceği ümidini veriyor.

Serinin yapımcısı Marc Guggenheim ve Diggle karakterini canlandıran David Ramsey’in Suicide Squad ve Arrow ile iglili sorular yanıtladığı CBR röportajını okudum. Bu röpörtajı mümkün olduğunca özetlemeye çalışacağım.

S: Suicide Squad’ın Arrow dizisinde olacağı ne zamandır biliniyordu?

geekstra_arrow_suicide_squad_01

MG: Çok organik bir şekilde gelişti herşey açıkçası fikrin ilk somutlaştığı anı hatırlamıyorum. DC bize kullanabileceğimiz bir karakter listesi ve kimleri görmek isteyeceklerine dair iki liste verdi. Bu listeden beğendiğimiz karakterlerden biri Bronze Tiger’dı.

Geçen seneden Deadshot karakteri ve bu sezonun 6. bölümünden de Amanda Waller karakterimiz vardı. Suicide Squad için elimizde 3 karakter olduğu anlamına geliyordu. Kendi aramızda diziye Suicide Squad’ı entegre etmeninin ne kadar eğlenceli olacağını konuşurken yazarlar odasında da fikir ses buldu.

Elimizdeki karakterler ve bu karakterlerle oluşturabileceğimiz hikayelerin ne kadar mevcut seri akışına uygun bir halde sunulabileceğini gördüğümüzde de Suicide Squad bölümü ortaya çıkmış oldu.

Marvel’in “Avengers filmi zaten planlarda vardı” demesi gibi bir şey söyleyebilsem keşke ama böyle bir durum söz konusu değil. Her şey çok organik gelişti.

S: Diggle kardeşinin katili olan Deadshot ile omuz omuza savaşmak zorunda kalıyor…

geekstra_arrow_suicide_squad_03

David Ramsey: Deadshot’un kiralık bir profesyonel olduğunu hatırlamak gerek. Diggle’ın kardeşinin ölümünde arka planda emir verenlerin olduğunu anlıyor ve bence Diggle bu bölümde kardeşinin ölümünü biraz daha kabullenir hale geliyor.

S: Pek görüemedik ama Harley Quinn kameosu?

MG: Aslında promo videosunde Harley Quinn görüntülerinin olmasını istemiyorduk orada biraz hazırlıksız yakalandık. Harley Quinn ile ilgili biraz beklentileri yönetmem gerekiyor sanırım. Biz karakteri yalnızca bir easter egg olarak planadık.

S: Harley Quinn Arrow evrenine resmen katıldı mı ve Gotham dizisi Arrow’u etkileyecek mi?

geekstra_arrow_suicide_squad_02

MG: Bunun gibi durumlar hep aynı şekilde kararlaştırılıyor. Biz DC’ye gidiyoruz ve hangi karakteri nasıl kullanmak istediğimizi söylüyoruz. DC bize sorularımıza ilişkin şu sebepler ve bu şartlar altında olur veya olmaz diyor.

S: Shrapnel’i öldürme kararı neden? Ölümünü görmüyoruz bu dönebileceği anlamına mı geliyor?

geekstra_arrow_suicide_squad_07

MG: Takımın adı Suicide Squad. Kimsenin bu takımdan canlı ayrılamayacağını seyircilere inandırmamız gerekiyordu. Bu takımı inandırıcı kılmak için kimsenin beklemediği bir hamle yaptık ve bir karakteri öldürdük. Bunun Shrapnel olmasının sebebi ise Sharpnel’in bir idealist olması. Böyle bir takımda bulunmak istemeyecek ve idealleri uğruna ölecek bir karakterdi. Bunu yalnızca seyircileri şaşırtmak için değil organik ve kabullenilecek bir şekilde yapmaya çalıştık.

Ve hayır o öldü. Onun kamera önünde ölmemiş olmasının sebebi olayın Diggle’ın perspektifinden izleniyor olması.

S: Felicity Diggle’a “sizden önce de bir hayatım vardı” diyor bunun özel bir anlamı var mı?

geekstra_arrow_suicide_squad_09

MG: 13. Bölümde Felicity’nin ailesi hakkında biraz bilgi edinmiştik ve sezon bitmeden Felicity’nin anne ve babası ile ilgili daha fazla şey öğreneceğiz. Felicity’yi seyirciler benimsedikçe bu karakterin geçmişi ve hikayesinin diziye ayrı bir zevk katabileceğini öğrendik. Felicity için güzel bir geçmiş kurguladık. Bu ve önümüzdeki sezon bu bilgileri parça parça sizlerle paylaşacağız.

S: Oliver’ın gizli kimliğini bilenlerin sayısı böyle artmaya devam mı edecek?

MG: Evet bu sezonun sonuna kadar bu sayı artarak gidecek. Yazarlar odasında Oliver’ın gizli kimliğinin bu kadar çok karakter tarafından biliniyor olmasının karakterin gizemini zedeleyip zedelemediğini tartıştık. Vardığımız kanı n gizli kimliği bilen karakterlerle kurgulanan hikayeler daha ilginç oluyor ve derinlik taşıyor ve bu karakterleri daha ektin kullanmak için Oliver’ın gizli kimliği feda edilebilir. Nolan’ın Batman üçlemesi bizim için bir yön göstergesi gibi ve Burce’un gizli kimliğini bilenlerin sayısı çoktu ama Batman’in gizemini zedelemediğini düşünüyoruz.

S: Slade’in varlığı Oliver ve Sarah ilişkisi için ne anlama geliyor?

geekstra_arrow_suicide_squad_05

MG: Arrow dizisinde kimsenin ilişkisi çok uzun süre “iyi” olmuyor. Sezon sonunda bu ikilinin ilişkisi şuaınkinden çok farklı bir noktada olacak. Hem kişisel hem de profesyonel anlamda.

S: Arrow dizisinde Suicide Squad ve Amanda Waller’ı neler bekliyor?

geekstra_arrow_suicide_squad_04

MG: Biz Oliver ve Amanda’nın arasında bireyler olduğunu ve geleceğe yönelik bir karşılaşmanın olacağının ipuçlarını verdik. Bu Amanda ve Suicide Squad’ı son görüşünüz olmayacak.

S: Bir sonraki bölüm olan Birds of Prey’de Huntress (Jessica De Gouw) geri dönüyor.

MG: Helena’yı en son birinci sezonun 17 bölümünde gördük. Dönüşü de 2. Sezonun 17. Bölümü oldu. Yani tam bir sene sonra geri dönmüş oldu. Bu bir senede neler yaptı? Ruhsal ve duygusal olarak nasıl değişti? Bu sorulara belki az da olsa cevap bulacağız.

geekstra_arrow_suicide_squad_06

 

Arrow’un bir sonraki bölümü olan Birds of Prey ve ondan sonraki bölüm olan Deathstroke’un sinopsisleri için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz.

Arrow S02 E17 – Birds of Prey

Arrow S02 E18 – Deathstroke


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
GPoD 02: Bilim Kurgu Mu?

Bilim kurgu iyidir. Diziler de iyidir. Peki ya bilim kurgu dizileri? Tabii ki onlar daha...

Mutlaka Seyretmeniz Gereken 9 Fragman

Selam gençler! Geçtiğimiz hafta ne biçim fragman yaptı be! Merakla beklediğimiz filmler, diziler ve oyunlardan...

Kapat