• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right Doctor Who Sezon 8 Görüntüleri!

DİZİ

Doctor Who Sezon 8 Görüntüleri!

R.ist.T.O. 2 Ağustos 2014


Background
share close

Peter Capaldi’nin yeni Doctor olarak karşımıza çıkacağı 8.sezon 23 Ağustos’ta ekranlara gelecek. BBC prömiyer bölümünden birkaç görüntü yayımladı.

12. Doctor (teknik olarak 13 hatta ikinci döngünün 1. si) görünüşe göre yine Victoria dönemi İngiltere’sine dönüyor. Favori karakterlerimden Vastra’yı da görüntülerde görmek mümkün.

Peter Capaldi ile ilgili halen net bir karar verebilmiş değilim. İzleyip göreceğiz. Doctor Who gibi diziler beni biraz ikileme sokuyor. Tamam tüm geçmişini bilmediğim ve çoğu konuda olduğu gibi atıp tuttuğum bir çok kişi tarafından dile getirildi (bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma eğilimlerimden ötürü özür dilerdim ama çok eğlenceli eheheheheh).

geekstra_doctor who s8_02

Bir yandan yaratılan dünya o kadar büyük bir ışıltı ile beni içine çekiyor ki, “wibbly wobbly, timey wimey” yi tüm gerçekliklerin üstünde mutlak bir evrensel gerçeklik kanunu olarak kabulleniyorum. Sonuçta zamanda ve mekanda yolculuk edebilen bir telefon kulübesi kılıklı uzay gemisi sahibi ve yeniden canlanabilen bir uzaylıdan bahsediyoruz.

geekstra_doctor who s8_03

Öte yandan da daha önceki bölümlerde ortaya konan kısıtlar, sınırlamalar ve engellerin kahramanımızın karşısına çıktığında oluşan çelişkileri sorgulamak ve “hani şu şöyleydi bu böyleydi” demek istiyorum. Demiyorum. Demeyeceğim. Ağızımı kapatıp izleyeceğim ve kendimi tanıyorsam her bölüm en az bir kez ağlayacağım.

geekstra_doctor who s8_04

Bu yeni Doctor’un artık bir amacı var. Gallifrey’i kurtaracak ve bu yolda ilerlerken geçmiş hatalarını düzeltmeye çalışacak. Görünüşe ve yapılan röportajlara göre daha ciddi bir portre çizecek gibi duran Peter Capaldi’nin her bakışında gözler kafa tasının dışına çıkacak gibi görünmesi zaten başlı başına bir gerilim unsuru.

geekstra_doctor who s8_05

Daha az flörtleşme, daha az absürtlük ve daha az komedi unsuru ile dönüyor olabilir Doctor Who ve açıkçası bu beni biraz korkutuyor. Bakalım Capaldi, Eccleston gibi bir sezonluk bir Doctor mu olacak?

 

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.