• Home
 • keyboard_arrow_right DİZİ
 • keyboard_arrow_right DC
 • keyboard_arrow_right Flash ve Yeni Kostüm!

DİZİ

Flash ve Yeni Kostüm!

R.ist.T.O. 13 Mart 2014 2


Background
share close

geekstra_flash_setinden_05

Flash’a bir Arrow spinoff’u demek çok acayip geliyor bana ama “teknik” olarak doğru bir tespit bir yandan da. Canada’nın Vancouver şehrinde çekimleri yapılan diziden ilk görüntüler ve dahası yeni kostümün görüntüsü de düştü!

Barry Allen rolündeki Grant Gustin, Iris West rolünde Candice Patton, Geoff Johns, Greg Berlanti ve Andrew Kreisberg tarafından yazılan aksiyon dolu bir pilot bölümünde karşımızda olacaklar.

Yukarıdaki görüntülerde patlayan bir arabanın içinden kaçan Barry Allen sahnesi çekiliyor.

geekstra_flash

Kostüm konusunda çok memnun olduğumu söyleyemeyecğim. Tamam kötü demiyorum ama ne bileyim içime de tam sinmedi. Herkes zaten hep aynı şeyi söyler Yeni 52de Süperman’in yakası, Man of Steel’de kırmızı donun olmaması, Harley Quinn’in Katolik lise forması, Red Robin’in kuş kanadı şekline pelerini falan filan bunun bir sonu yok ama bilmiyorum bu motorcu kıyafetinden modifiye edilmiş flaş kostümü biraz fazla “modern” olmuş sanki.

Ne bileyim “e cırtlak kırmızı mı olacaktı len” diyenleri de haksız buluyor değilim ama o parlak kırmızı Flash’ın dinamizimini patlayıcı hızını ve hareketli karakterinin bir simgesiydi gibi geliyor. Yani beni taşa tutmayın ama iyiki Nolan bi Batman üçlemesi çekmiş her şey karanlık ve gotik olmak zorunda değil ve bu ağır tonların “cool” olduğu varsayımı ile hareket edilmek zorunda da değil. Ki kostüm “hız” anlamında hiçbir şey vermiyor bana.

Takıldığım bir diğer nokta da aslında kaskı veya maskesi. Bildiğin deri kaplı bir moped kaskına bir de göz için delik açmışlar gibi ama takıldığım nokta o değil. Gözlerin üzerindeki o yapay çatılmış kaşlar!! Kostüm “Alice in Wonderland,” “Chicago” ve”Memoirs of a Geisha” gibi filmlerle Oscar kazanmış kostüm tasarımcı Colleen Atwood tarafından tasarlandı.

Neyse ben susuyourm ve sizi setten kostümlü Grant Gustin fotolarıyla baş başa bırakıyorum.

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 2 comments.
 1. Della Rocco on 13 Mart 2014

  Flash’ın cırtlak kırmızısından çok Wolverine’in sarı taytını görmek istiyorum ben.
  Bu arada niye siteye giriş yapamıyoruz?

  • R.ist.T.O. on 13 Mart 2014

   Aslında Wolvie’nin sarı kostümünü Wolverine filmine koymuşlar ama kurguda çıkartmışlar (easter egg kafası).

   Siteye giriş yapamama konusunda ise şöyle, login’i biz forum ve bilimum özelliklerin siteye entegrasyonu için koymuştuk ama login’i sağlayan plugin siteyi bayağı ağırlaştırdığı için kaldırmak durumunda kaldık. O yüzden artık login yok.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.