• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right Gelecek Sezon Ne İzleyeceğiz? 2 – ABC

DİZİ

Gelecek Sezon Ne İzleyeceğiz? 2 – ABC

R.ist.T.O. 16 Mayıs 2014


Background
share close

geekstra_abc

Henüz 2013-2014 televizyon sezonu yeni bitmişken ABD networkleri hızla yeni sezon ve tabii ara sezona hazırlanıyorlar. Bu yazımızda başlıktan ve geçen yazım da bahsettiğim üzere gelecek sezon ABC kanalında ne izleyeceğimize bir göz atalım.

American Crime

geekstra_American crime

Bilmiyorum belki de ben yanlış yorumluyorum ama ABC önümüzdeki sezon “ırk” konseptine ağır giriş yapıyor gibi. Irk konusunu en azından teğetsel dokunuş yapak en a z 4 dizi sayıyorum ki American Crim bunların en sosyo politik işleneceği dizi gibi görünüyor.1 saatlik bir dram olan American Crime, California eyaletinde ırkçı ögeler barındıran bir cinayet ve akabinde gelen davanın topluma etkisini olayın içindeki karakterlerin gözlerinden anlatan bir dram olacak.

Oyuncu kadrosunda Felicity Huffman (Desperate Housewives), Timothy Hutton (Leverage), Benito Martinez (Sons of Anarchy), W. Earl Brown (Deadwood), Penelope Ann Miller (Mistresses) gibi isimler barındıran dizi ABD’nin ırk, cinsiyet ve sınıf ayrımcılığı ve politikasına bir eleştiri olması bekleniyor.

Şahsen Timothy Huttonun daha önce dram performansları pek aklımda kalmamış ve Leverage’deki hafif ve geyik karakteriyle fazla özleştirmemden kaynaklanıyor olsa gerek ki adamı hiç ciddiye alamıyorum ve bu da diziye yönelik olan beklentilerimi etkiliyor. Ayrıca Disney’in sahibi olduğu bir kanalda ne kadar ciddi ve sert bir öz eleştiri yapılabileceği konusunda da şüphelerim var tabii…

Beklenti seviyem: 4/10

     

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.