• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right DC
  • keyboard_arrow_right Gotham DC Dizi Cross Over’ı İstiyor!

DİZİ

Gotham DC Dizi Cross Over’ı İstiyor!

R.ist.T.O. 23 Eylül 2014 2


Background
share close

 

Daha önce DC CCO’su Geoff Johns DC televizyon dünyasının sinematik evrenden kesinlikle bağımsız olacağını belirtmişti fakat Digital Spy ile yapılan bir röportajda Gotham yapımcısı Bruno Heller Gotham dizisinin bu bariyeri aşabileceğine dair sinyaller verdi.

“İlerledikçe belli olacak. Bir diziyi oluştururken belirgin bir ton ortaya koymak çok önemli ama öte yandan aynı evrende hangi dizilerin yer aldığını görmek gerekiyor. Kesişmeleri garip olur mu?

İzleyiciler için karşılaşmaların eğlenceli olacağı kesin fakat bunu uygulamak gerçekten korkutucu olabiliyor. Kısmen ümidimiz var. DC evreninin içinde olmanın güzelliği burada fakat nelerin öne çıkacağını görmek gerekiyor.”

Şuanda DC televizyona adeta çıkartma yapıyor. Arrow ve spin-offu olan Flash’in yanı sıra NBC’de Constantine, Fox’da Gotham, CBS’de Supergirl’ın dışında Titans, Lucifer, Preacher gibi serilerin de televizyona uyarlanacağını öğrendik.

geekstra_gotham_02

Sanırım DC’nin TV evreni içinde cross over için en zor dizilerden biri Gotham çünkü zamansal bir çelişki söz konusu. Evet atmosferi daha 70’ler New York’u andırsa da kullanılan teknolojiye bakıldığında modern bir zamanda olduğunu görüyoruz. Konseptin de Jim Gordon’un gençliği (Bruce Wayne’in çocukluğu) olduğu göz önünde bulundurulursa, diğer karakterlerin yetşkin (en azından tween) olduğu dizilerle bir cross over zor görünüyor.

Oliver Queen’in 29 yaşında olduğu bir dünyada Bruce Wayne’in 12 yaşında olması biraz saçma olurdu. Belki flash backler veya parallel dünyalar kullanılarak cross overlar yapılabilir ama çok zorlama olur gibi geliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Gotham’ın hangi DC dizileriyle cross over yapmasını isterdiniz?

Gotham dün (22 Eylül) prömiyerini yaptı (yani bizler bugün izleyebileceğiz)!

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımız’a da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 2 comments.
  1. Burak Uluışık on 23 Eylül 2014

    Arrow’da Gotham ismini geçirerek başlayabilirler mesela. Daha sonra Gotham’dan bir kötü getirilebilir. Karakterin geçmişinin Arrow’da flashbackler sayesinde Gotham ile crossover yaparak gösterilmesi gayet mümkün. İstense her şey yapılabilir ama DC ne kadar dizi alemine el atsada major karakterleri kullanmama konusunda tutumu çok katı önce bunun aşılması şart.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.