Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Gotham DC Dizi Cross Over’ı İstiyor!

 

Daha önce DC CCO’su Geoff Johns DC televizyon dünyasının sinematik evrenden kesinlikle bağımsız olacağını belirtmişti fakat Digital Spy ile yapılan bir röportajda Gotham yapımcısı Bruno Heller Gotham dizisinin bu bariyeri aşabileceğine dair sinyaller verdi.

“İlerledikçe belli olacak. Bir diziyi oluştururken belirgin bir ton ortaya koymak çok önemli ama öte yandan aynı evrende hangi dizilerin yer aldığını görmek gerekiyor. Kesişmeleri garip olur mu?

İzleyiciler için karşılaşmaların eğlenceli olacağı kesin fakat bunu uygulamak gerçekten korkutucu olabiliyor. Kısmen ümidimiz var. DC evreninin içinde olmanın güzelliği burada fakat nelerin öne çıkacağını görmek gerekiyor.”

Şuanda DC televizyona adeta çıkartma yapıyor. Arrow ve spin-offu olan Flash’in yanı sıra NBC’de Constantine, Fox’da Gotham, CBS’de Supergirl’ın dışında Titans, Lucifer, Preacher gibi serilerin de televizyona uyarlanacağını öğrendik.

geekstra_gotham_02

Sanırım DC’nin TV evreni içinde cross over için en zor dizilerden biri Gotham çünkü zamansal bir çelişki söz konusu. Evet atmosferi daha 70’ler New York’u andırsa da kullanılan teknolojiye bakıldığında modern bir zamanda olduğunu görüyoruz. Konseptin de Jim Gordon’un gençliği (Bruce Wayne’in çocukluğu) olduğu göz önünde bulundurulursa, diğer karakterlerin yetşkin (en azından tween) olduğu dizilerle bir cross over zor görünüyor.

Oliver Queen’in 29 yaşında olduğu bir dünyada Bruce Wayne’in 12 yaşında olması biraz saçma olurdu. Belki flash backler veya parallel dünyalar kullanılarak cross overlar yapılabilir ama çok zorlama olur gibi geliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Gotham’ın hangi DC dizileriyle cross over yapmasını isterdiniz?

Gotham dün (22 Eylül) prömiyerini yaptı (yani bizler bugün izleyebileceğiz)!

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımız’a da bir göz atmayı unutmayın!


Comments to Gotham DC Dizi Cross Over’ı İstiyor!

  • Arrow’da Gotham ismini geçirerek başlayabilirler mesela. Daha sonra Gotham’dan bir kötü getirilebilir. Karakterin geçmişinin Arrow’da flashbackler sayesinde Gotham ile crossover yaparak gösterilmesi gayet mümkün. İstense her şey yapılabilir ama DC ne kadar dizi alemine el atsada major karakterleri kullanmama konusunda tutumu çok katı önce bunun aşılması şart.

    Burak Uluışık 23 Eylül 2014 10:31 Cevapla
  • daha da karanlık olacak, daha kanlı bir Gotham istiyoruz…

    Mehmet Ali Öz (@DonQuixote89) 26 Eylül 2014 00:00 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
[Fragman] Logan TV Spot ve Sinopsis

Logan, Hugh Jackman’ın son Wolverine performansı olması, X-23’ün tanıtılacak olması ve R-Rated olması gibi sebeplerden...

Balkon Keyfi 21 – Game of Thrones S04E06

Selam gençler, bu gün resmen balkon sezonunu açtık ve eskiden olduğu gibi tüm kuş, tır...

Kapat