• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right DC
  • keyboard_arrow_right GOTHAM SİNOPSİS’İ DUYRULDU

DİZİ

GOTHAM SİNOPSİS’İ DUYRULDU

R.ist.T.O. 17 Mart 2014


Background
share close

geekstra_gotham_01

Fox’un Commissioner James Gordon’un dedektiflik dönemini konu alan dizisi Gotham’ın sinopsisi duyruldu. Gordon rolü için California’nın küçük Emrah’ı olarak tanıdığımız Ben McKenzie’yi seçmesi konusunda bayağı farklı tepkilerle karşılaşan dizinin konusu şöyle;

2014 InStyle And Warner Bros. 71st Annual Golden Globe Awards Post-Party - Arrivals

Gordon’u herkes tanır. Dünya’nın en tehlikeli şehrinde suçla mücadele eden ve adı Adalet ve Onur ile birlikte anılan bir dedektiftir. Peki Gordon’un sıradan bir dedektiften Commissioner’a (sanırım il emniyet müdürlüğüne fln tekabül ediyor) kadar yükselişi hakkında ne biliyoruz? Gotham dünyanın en garip ve çılgın kötülerine ve onların oluşumuna sebep olan trajik şartlara ev sahipliği yapıyorken bu tehlikeli suları nasıl aştı?

geekstra_gotham_03

Gotham, yalnızca Jim Gordon’un değil DC evreninin birçok kahraman ve kötüsünün orijin hikayesi niteliğinde. Mentalist ve Rome gibi dizilerin idari yapımcılığını yapan Bruno Heller’ın yapımcılık ve yazarlığını üstlendiği Gotham, dünyanın en sevilen süper kahramanının doğuşunun eşiğindeki bir şehrin tüm karanlığını bizlere sunacak.

James Gordon, Gotham’ın eteklerinde büyümüş ve büyük şehrin görkemini hayal eden bir gençtir. Babası bir zamanlar Gotham’da başarılı bir savcıymış. Jim’in artık büyük hayalleri, nişanlısı Barbara ve hayallerini kurduğu yeni bir işi vardır. Gotham polis dedektifliği.

Cesur ve kendini kanıtlamaya hazır olan Jim’in partneri Harvey Bullock’tur ve ilk olayı Gotham tarihinin en sansasyonel olayıdır: Martha ve Thomas Wayne’in cinayeti.

Dizi her ne kadar Jim Gordon’un etrafına geçecek olsa da, Bruce Wayne, Fish Mooney, Selina Kyle, Pengin, Alfred gibi Bat ailesinin önemli karakterlerinin gençliklerini ve orijinlerini de anlatıyor olacak.

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.