• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right DC
  • keyboard_arrow_right Lucifer Dizi Oluyor!

DİZİ

Lucifer Dizi Oluyor!

kafkaesk 18 Eylül 2014


Background

Vertigo-Comic-Lucifer-TV-Show

Bugün dizilerle başladık öyle devam edelim.

Fox, Californication dizisinin yaratıcısı ve yapımcısı Tom Kapinos’a Lucifer için bir pilot bölüm sipariş etti. Kapinos, Warner Bros TV işbirliği ile pilot bölümü hazırlayacak. Fox, önüne gelecek pilot bölümü beğenirse devamını sipariş edecek ve beğenmediği taktirde de pilot bölümü yayınlama zorunluluğu olacak aks halde yüksek bir miktar tazminat ödeyecek.

Sandman severlerin yakinen bildiği, seri içerisindeki rolü pek bir tutulunca (ilk göründüğü sayı “Superman’s Pal Jimmy Olsen #65” [Aralık 1962] olarak geçiyor kaynaklarda) Sandman’den çıkıp kendi çizgi roman serisine kavuşmuş, Neil Gaiman tarafından Mike Carey’e (ki Mike Carey çizgi roman alemlerinin en takip edilesi yazarlarındandır) bir karakter Lucifer. “Ne karakteri abi bildiğimiz şeytan işte?!” diyenleriniz olacaktır. Demeyin. DC/Vertigo evreninde şeytan bir çok farklı din referans alınarak çok farklı biçimlerde karşımıza çıktı ancak Neil Gaiman, Lucifer’i modern zamana ve süper kahramanlarla paylaşılan ortak evrene uyarlarken biraz daha farklı bir yol izledi.

lucifer_tv

DC/Vertigo evreninde olay şu: Öncelikle Lucifer, David Bowie’den esinlenerek yaratılan bir karakter (dış görünüşünden bahsediyorum, evet). Yani Hellblazer’daki Sting olayı burada da karşımıza çıkıyor. Cehennem’in Efendisi olmaktan sıkılan ve krallığını terk edip Los Angeles’a gelen Lucifer, burada Lux isminde bir piano bar açıyor ve olaylar gelişiyor. Tabii şunu belirtmek lazım, seri yalnızca bu dünyada geçmiyor. Lucifer’in cehennem ve cennetteki maceralarına da tanık oluyoruz 75 sayılık çizgi roman serisinde.

Dizinin yayın tarihi henüz belli değil. Oyuncu seçimleri ile ilgili haberlerse önümüzdeki haftalarda başlar diye tahmin ediyorum. Lucifer rolü için James Marsters (Spike!) ve Bradley Cooper’ın (Rocket Racoon!) adının geçtiğini de belirteyim.

Bu yıl ve önümüzdeki yıl sinemada olduğu gibi televizyonda da çizgi roman uyarlamalarına doyacağız belli ki. Yahu isimlerini yanyana sıralamak bile insanı mutlu etmeye yetiyor!

Şu güzelliğe bakın: Arrow, Gotham, The Flash, Constantine, iZombie, Agents of Shield, Agent Carter, Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist, Luke Cage ve The Defenders.

Tagged as: .

Avatar
Author

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Archive

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Devamını oku:
[Fragman] 007 Spectre Son Fragman

Kasım 6. İple çektiğim bir tarih. Yeni James Bond filmi Spectre vizyona girecek. Heeyecannnlıyıımmm. 24....

GPoD 21: Avengers – Age of Ultron (2/2)

Avengers - Age of Ultron üzerine yaptığımız sohbet bu bölümde nihayete eriyor. Başını kaçıranları önce...

Kapat