• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Maria Hill SSK’lı Oluyor!

DİZİ

Maria Hill SSK’lı Oluyor!

R.ist.T.O. 14 Nisan 2014


Background
share close

geekstra_agents of shield_maria hill_03

Bu link’e tıkladınız iyi ettiniz. Ama Kaptan Amerika Kış Askeri’ni izlemek gibi bir niyetiniz varsa bundan sonrasını okumayınız çünkü spoiler içeriyor.

Kaptan Amerika Kış Askeri filinin sonunda Maria Hill’i (Cobie Smulders) Stark Industries’in insan kaynakları bölümünde yalan detektörüne bağlı bir şekilde görüyoruz. Acaba Maria Shield’den tası tarağı toplayıp özel sektöre mi geçiyor yoksa gizli bir görev (Stark Industries’in içinde Hydra ajanları var mı araştırmak için) için mi başvuru yaptı konusunu Kafkaesk ile de film sonrası tartışmıştık.

geekstra_agents of shield_maria hill_01

Agents of Shield’ın ilerleyen bölümlerinde bir kameo yapacak olan Maria Hill (aslında hazır How I Met Your Mother’da bitmişken tam zamanlı olarak Agents of Shield’a geçse de hiç fena olmaz) bir Stark Industries çalışanı olarak karşımıza çıkacak. Yapılan remi açıklamada

“Shield’ın dağılışı sonrasında Maria Hill Tony Stark’ın şirketinde iş bulur fakat eski çalışma arkadaşı Phil Coulson ile karşılaşması uzun sürmeyecek”

denmiş.

Maria Hill Nick Fury’nin hayatta olduğunu bilen bir avuç insandan biri. Bakalım bu bilgi Coulson’a aktarılacak mı (ki zaten Agents of Shield sezon finalinde Nick Fury’yi göreceğimiz Sam Jackson tarafından doğrulanmıştı)?

geekstra_agents of shield_maria hill_04

Dizinin yapımcısı Jeffrey Bell şöyle bir açıklama yaptı.

“Maria Hill hep üst düzey kadrolarda bulundu ve büyük resmi görmeye alışık. Aynı zamanda pratik bir insan veya pratik görünmeye çalışıyor. Dizide bir Stark çalışanı olarak Maria’yı gördüğümüzde belki onun yeni bir başlangıç yapmaya çalıştığını veya öyle görünmeye çalıştığını, artık daha farklı bir şekilde “iyilik” yapmak istediğini görüyoruz. Fakat her şeyden öte Coulson ve Hill arasında bir gerilim yaratmak için güzel bir fırsat olduğunu düşündük çünkü biri (Hill) olan olmuş diyerek yeni bir başlangıç yapmış gibi görünüyor diğeri ise (Coulson) dişiyle tırnağı ile tutunmaya çalışıyor.”

Agents of Shield’ın aslında olması gereken seyrine oturduğunu düşünüyorum. Yani kendi başlarına maceralar yaşamak iyi güzel hoş ama bence herkesin beklediği Marvel sinematik evreninin aralarındaki boşluğu doldurması yani gerçek zamanlı olarak filmlerin arasındaki hikayeyi bize aktarması bu dizinin en başından beri yapması gereken şeydi bence.

Bakalım bu şekilde devam ederlerse bayağı hoş bir TV-Sinema bütünlüğü yakalanabilir heyecanla bekliyoruz.

Ha bir de böyle birşey de var tabii…

geekstra_agents of shield_maria hill_02

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.