• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right LİSTE
  • keyboard_arrow_right Muhtemelen Iskaladığınız 3 Web Dizisi

DİZİ

Muhtemelen Iskaladığınız 3 Web Dizisi

kafkaesk 30 Ağustos 2014


Background
share close

“Muhtemelen ıskaladığınız” dedim ama birçoğunuzun ıskalamanın ötesinde web dizisi/dijital seri  konseptine çok da ısınamadığı için bulaşmadığını biliyorum. Gerçi dizileri televizyondan izlemeyi bırakalı yıllar oldu. Ya mükemmelhddiziizle.com (dünyanın en dandik site adı ve domain’i olabilir bu) tarzı bir siteden online stream etmek suretiyle izliyoruz ya da indirip bilgisayarımızdan, telefonumuzdan, tabletimizden izliyoruz dizileri. İşin bu tarafından bakarsak, web dizilerine pek ilgi göstermiyor oluşumuz da ilginç. 4-6 dakikalık, düşük bütçeli dizi bölümleri pek sarmıyor belki de. Fakat arada büyük stüdyoların iyi yönetmenler, sağlam oyuncular ve fena sayılmayacak bütçelerle web dizisi işine hafif hafif sızmaya çalışmalarına ve bu henüz ele geçirilmemiş topraklara kendi şatolarını dikme çabalarına şahitlik ediyoruz aslında. Henüz milyonları peşinden sürükleyecek ve ciddi kâr getirecek bir web dizisi yaratmayı başarabilen olmadı ama bu stüdyoların pes edeceği anlamına gelmiyor. Stüdyo projelerinin haricinde amatör ekipler tarafından hazırlanan web dizileri de var aslında bol miktarda. İzlenme oranları çok düşük olsa da, prodüksüyon kaliteleri büyük stüdyolara oranla yerlerde olsa da yaratmaya ve bu henüz sahipsiz, sınırları çizilmemiş topraklarda pay sahibi olabilmek için savaşmaya devam ediyorlar. Kim bilir belki stüdyolardan önce, düşük bütçelerine rağmen buldukları orijinal bir fikirle amatör bir ekip başarıyı yakalar.

Bu yazıda amatör(!) işleri bir kenara bırakıp, daha büyük bütçeli yani görece daha kaliteli 3 web dizisinden bahsedeceğim.

fear_clinic_bg

3) Fear Clinic (2009)

Elm Sokağı’nın Freddy’si Robert Englund’un başrolünde yer aldığı 5 bölümlük bir korku dizisi Fear Clinic. Beş gencin korkularından/fobilerinden kurtulmak için gittiği klinik ve kliniğin başında bulunan Dr. Andover’in (Englund) ilginç tedavi yöntemleri üzerine kurulu bir hikayesi var. Ayrıca dizi bu yıl içerisinde beyaz perdeye uyarlanacak ve Robert Englund, Dr. Andover karakteri ile geri dönecek.

Dizinin tamamını şuradan izleyebilirsiniz.

Devam >

Etiketler: .

Yazar

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.