• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right Penny Dreadful Pilot Bölümü Yayımlandı!

DİZİ

Penny Dreadful Pilot Bölümü Yayımlandı!

R.ist.T.O. 1 Mayıs 2014


Background
share close

Penny Dreadful’dan baya bahsettik sanırım. Promo videosunu paylaştığım şu yazıyı hatırlarsınız belki.

Orijinal yayın tarihi 11 Mayıs olan Showtime dizisinin pilot bölümü geçtiğimiz Pazar (27 Nisan) yayımlandı.

Daha önce de bahsettiğim üzere bu dizinin çok iyi olmasını istiyordum fakat ciddi şüphelerimin de olduğunu bahsetmiştim. Acaba kendi beynimi mi yıkadım bilmiyorum ama bu ilk bölüm tam da umduğum gibi çıktı.

Dizi jeneriği bildiğin kötüydü. Yani oyuncuların görüntülerinin kullanılması kanımca büyük bir hataydı (umarım orijinal dizi yayımında o görüntüleri çıkartırlar). Diziyi izlerken bir önceki yazımda yazmış olduğum kelimeler geldi aklıma.

geekstra_penny dreadful_01

Dizi fazlasıyla kendini ciddiye alıyor gibi. Alsın tabii bizim de istediğimiz bu fakat genel renk paleti olsun oyuncu seçimleri olsun oluşturulan atmosfer o ciddiyeti biraz daha popcorn teen slasher dokusunu andırıyor gibiydi.

Timothy Dalton dahil baş rolü paylaşan Josh Hartnett ve Eva Green empati kurulabilecek bir gerçeklik yansıtmıyor hatta Timothy Dalton’un tiyatroesk oyunculuğu, Josh Hartnett’in Hollywood’u ve Eva Green’in şimdiye kadar oynadığı tek düze femfatal karakter oyunculuğunun kalıntıları hiçbir şekilde bir bütünlük yaratamıyor gibiydi.

Sanki bu dengesizliği kapatmak için wow faktörünü kullanmayı planlamışlar gibi çok da gerekli görmediğim gore, kan ve vücut parçaları gösteriyorlar bize. Yemekle birlikte yenmesi gereken bir sos olmak yerine “lan bunun tuzunu koymamışım daya ketçabı” hamlesi gibi geldi bana.

geekstra_penny dreadful_04

Bir sinema eleştirmeni değilim ve eminim ki konuya hakim insanların gördüğü bir çok şeyi kaçırıyorumdur ama sonuçta bu dizi profesyonel eleştirmenler için değil benim gibi insanlar için yapılıyor. Ayrıca bu diziyi bokluyor da değilim değim yerindeyse. Yalnızca kafamda oluşan imajı ve beklentiyle kıyasladığımda bana yaşattığı hayal kırıklıklarını dile getiriyorum.

Her şeye rağmen büyük ihtimalle bu diziyi izlemeye devam edeceğim. Kötü bir prodüksiyon değil. Hikaye ilginç noktalara varabilecek potansiyeli veriyor da… Yalnızca “bana ne” demeden izleyiciyi bağlayacak bir yeme ihtiyacı var.

geekstra_penny dreadful_03

Bilmiyorum belki de bana katılmazsınız ve kesinlikle fikirlerinizi öğrenmek isterim. İzleyin ve tartışalım.

Dizi’nin yapımcılığını John Logan, Sam Mendes gibi Oskar ödüllü/adaylık sahibi isimler üstlenmiş ve ilk iki bölüm The Orphanage ve The Impossible filmlerinin yönetmeni Juan Antonio Bayona tarafından yönetilecek.

Dizinin baş oyuncuları ise Josh Hartnett, Eva Green, Timothy Dalton, Reeve Carney, Rory Kinner, Harry Treadway ve Billie Pipper.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.

TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!

 

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.