• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right DC
  • keyboard_arrow_right Plastique The Flash’ta!

DİZİ

Plastique The Flash’ta!

R.ist.T.O. 31 Temmuz 2014


Background
share close

Valla geçenlerde Kafkaesk ile DC dizilerinde daha fazla DC evreninden karakter göreceğimiz ile ilgili bir muhabbet yapmıştık (hatta DC dizilerini izlenir kılan şeylerin başında gelen faktörlerinden olduğunu söyleyerek Arrow’u da biraz b*kladıydık)

geekstra_plastique_04

Stephen Amell’de Arrow’un 3. Sezonunda her hafta bir Justice League macerası göreceğimizi söylemişti. Ray Palmer geldi, Suicide Squad hikayesi devam edecek gibi, Ra’s Al Ghul var, Arsenal adam olacak, Katana geliyor fln derdeken bir de The Flash ve Arrow’un aynı evren ve devamlılığa sahip olduğu ve crossoverların yapılacağını bilmek başlı başına bir nerdgasm sebebi olabilir. Burada Suicide Squad’ın önümüzdeki yıllar için potansiyel bir spin off dizi olması da söz konusuymuş.

geekstra_plastique_01

Neyse konudan biraz saptık. The Flash dizisine yeni bir karakter katılıyor ve başlıkta da anlaşıldığı gibi bu karakter Plastique. Kelly Frye’ın canlandıracağı bu karakter eski bir Firestorm kötüsü. Smallville’de kısa bir süre görünmüştü ve Jessica Parker Kennedy tarafından canlandırılmıştı.

Bir zamanlar Captain Atom’un da sevgilisi olan ve Suicide Squad’da da bir süre görev alan karakter The Flash dizisi için yeniden yorumlanmış.

geekstra_plastique_02

Daha önceki podcast ve yazılarımızda sanırım The Flash’ın Smallville vari “her yer süper güç sahibi adam kaynıyor ve onları durdurmalıyız” motifli yapısına uygun bir şekilde Bette Sans Souci (aka Plastique) Irak’ta görev alan bir askeri bomba imha uzmanıdır ve S.T.A.R Labs’in parçacık hızlandırıcısının oluşturduğu patlama sonucu dokunduğu her şeyi bir patlayıcıya dönüştürme gücünü kazanır.

Tabii bir hükümet komplosu olmazsa olmaz. Bette kendisini bir silaha çevirmek isteyen gizemli hükümet ajanlarından kaçarken Flash ile tanışır ve arkadaş olurlar.

Hükümet komplosu deyip geçtiğime bakmayın aslında bu DC evreninde var olan bir çok gizli hükümet kuruluşlarının diziye dahil olabileceğinin göstergesi. Arrow’da gördüğümüz A.R.G.U.S. olabilir, Checkmate olabilir S.H.A.D.E. olabilir…

Bu haberle birlikte The Flash’de Firestorm, Captain Cold’dan sonra Plastique’de katılmış oldu.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.