• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Power Rangers`a Neler Oluyor?

DİZİ

Power Rangers`a Neler Oluyor?

R.ist.T.O. 25 Temmuz 2014


Background
share close

Roberto Orci’nin adını son zamanlarda çok duyar oldum. Hatta en son Amazing Spider Man 3’ü yazmayacağını öğrendik ve Robert Rodriguez’in TV kanalı olan El Rey’de yayımlanan ve süper cheesy 90’lar aksiyon polisiye/ajanlık dizisi Matador’un jeneriğinde gördüm adını (valla dizi çoook kötü ama B-Dizi severler için tavsiye edilir – lafım sana Kafkaesk!)

Neyse konuya dönelim. Geçenlerde öğrendik ki Roberto Orci, Power Rangers’ın reboot’unu yazma görevini üstlenmiş. Lionsgate tarafından beyaz perde için uyarlanacak olan Power Rangers filmini Orci ve X-Men: First Class yazarları Ashley Miller ve Zack Stentz birlikte yürütecek.

IGN’e verdiği röportajda Orci şunları söyledi:

“İlk yaptığımız şeylerden biri daha önce yapılanları okumak ve öğrenmekti. Adamların ellerinde 600 sayfalık araştırma metni vardı. Biz tüm eski bölümlerin sinopsislerini okuduk ve Power Rangers geleneğinin büyük bir kısmını gerçekçi bir şekilde uyarlamayı planlıyoruz. Yani maziyi silin tarzı bir reboot olmayacak. Haim Saban’ın evine bizzat giderek “ben, Miller ve Stenz senin adamınız. Serini mahvetmeyeceğime söz veriyorum”dedim. O da “bu benim için çok önemli. Dünyanın her köşesinde çocuklar Power Rangers’ın ne olduğunu biliyor. Yani öylece yapımı istediğin gibi çekiştiremezsin. Geçmiş yapımlarla süreklilik halinde olmalı!” dedi ve “evet efendim!” dedim.”

Orci’ye göre film seri ile bir devamlılık içinde olacak ama hangi konuda ve ne anlamda bir devamlılık olduğunu açıklamadı.

Mighty Morphin Power Rangers 1993 senesine ilk defa vizyona girmişti ve sanırım Türkiye’ye bir kaç sene sonra geldi. O günden bu güne hiç duraksamadan yapımı devam eden seri Fox tarafından 1995 ve 1997 yıllarında da beyaz perdeye aktarılmıştı…

Power Rangers’ı izlediğim pek söylenemez. Live action çocuk showlarını pek sevmezdim ama eminim bu yazıyı okuyan herkesin en az bir bölümünü izlediği bir dizidir.

Battleship’ten film yapılan ve TMNT’nin burun deliklerini konuştuğumuz bir zamanda yaşıyoruz neden bir ana akım Power Rangers filmi olmasın ki?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.