Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

R.ist.T.O.’nun Yeni TV Dönemi Favorileri! Pt 1/2

“Tüketim toplumu” işte bizim gibi adamlardan oluşuyor. Ne çıksa izliyoruz, nedir bu?! Şahsen son birkaç senedir bu alışkanlığı hatta bağımlılığı biraz azaltma çabasındayım. Neticesinde dizi arşivleme olayını bıraktım diyebilirim (yine de kenarda tuttuğum bir iki dizi var) ve izlediğim dizi sayısını neredeyse yarıya indirdim (memleket dizilerini tamamen bıraktım).

Buna rağmen hala uykumdan fedakarlık ederek izlemeye devam ediyorum dizilerimi. Bazen kendimi pembe dizi izleyen teyzeler gibi hissetmiyor değilim…

Neyse, geri dönen diziler arasında devam edeceklerim ve yeni diziler arasından da beklentimi yükseltmiş olanları derlediğim listeye buyurun!

Z Nation – Guilty Pleasure Adayı

geekstra_ristto_1_03

SyFy dizisi olması kafadan bir “bu ne yaw” tepkisi vermeme sebep olsa da “Warehouse 13” ve “Eureka” gibi kendini ciddiye almayan konsept dizileri keyifle izledim. Evet “boş kalori” diyebileceğimiz türden diziler olsalar da absürtlükleri, sempatik karakterleri ve kendileriyle dalga geçen tonları ile çıtır çerez dizi olarak mutlaka şans tanıyacağım.

Zombi istilası altındaki ABD’nin bir kıyısından diğer kıyısına olası bir “şifa” taşıma cabasındaki bir grup insanın hikayesini takip edecek olan dizi bana biraz da “The Last of Us” parodisi gibi geldiği için eğlenceli geliyor olabilir. En az 3 bölüm şans vermeyi düşünüyorum.

Red Band Society – Feel Good dizisi adayı

geekstra_ristto_1_01

Konsepti ilginç fakat fazlasıyla duygu sömürüsü odaklı olabileceğini izlenimini vermişti ilk başta. Fox dizisi olması dolayısıyla da dramın çok yüzeysel kalacağını düşünüyordum. Fakat biraz daha incelediğimde olası bir “Feel Good” dizisi olabileceğini düşünmeye başladım.

Bir hastanenin pediatri bölümünde ölümle mücadele eden çocuklar ve onları tedavi etmeye çalışan doktor/hemşirelerin dramı ve dostluğunu anlatacak olan dizi “her şeye rağmen yaşam” motifiyle izleyicilerin karşısına çıkacak gibi… 3 bölüm şans verilir derim.

Madam Secretary – Tea Leoni!!!

geekstra_ristto_1_02

Başka hiçbir sebebe ihtiyacım yok. Tea Leoni oynuyor! Çocukluğumdan beri seviyorum bu kadını. Seksi ve güzel olmasının dışında görünüşüyle bir asimetri oluşturduğunu düşündüğüm (ve bu çelişki nedeniyle daha da çok hoşuma giden) zımpara gibi bir sesi var…

Ama Tea Leoni’nin ötesinde dizinin konsepti ve tonu çok ilgimi çekti diyebilirim. Bir CIA ajanı iken eski patronunun ABD Başkanı olması sonucu neredeyse zoraki bir şekilde İç İşleri Bakanlığına atanan bir Tea Leoni var karşımızda. Politikaya (özellikle ofis politikasına) takındığı “bırakın bu işleri” tavrı ve olaylara yalın yaklaşım tarzı ile Beyaz Sarayı şoke ederken bir yandan da ev hayatını idare etmeye çalışacak.

Teaserlardan anladığım kadarıyla bakanlık koltuğunda politikacı değil de “insan” olsa ne olur konulu bir “What If” hikayesi gibi… Benim için “İzlenmeli!” sınıfında bir dizi gibi görünüyor.

The Big Bang Theory – Tık tık tık, Devam. Tık tık tık, Devam. Tık tık tık, Devam.

geekstra_ristto_1_04

Bu dizi için fazla söze gerek yok. Biraz abartmam gerekirse benim için neredeyse yeni bir Smallville vakası haline geldi. Son bir iki sezon eskisi kadar zevk alamasam da artık kanıma işlemiş bir bağımlılık gibi izlemem lazım. Artık bitirseler keşke dediğim fakat en az iki sezon daha devam edecek…

Gotham – Nana nana nana nana nana nana nana nana Batman!

geekstra_ristto_1_05

Bu sezon bir DC TV istilasıyla karşı karşıyayız ve ekranlarımıza ilk ziyareti Gotham yapıyor. Son birkaç aydır sürekli olarak haberlerini sizinle paylaştığımız Gotham’ı her türlü izleyeceğiz.

Adamlar küçük Emrah Ben McKenzie’yi bize Jim Gordon olarak satmayı başardı (valla olmuş gibi duruyor). Penguen ve Riddler’ın gelişimi asıl benim en çok ilgimi çeken konular ama bize şimdiye kadar Bruce – Jim, Jim – Harvey, Fish Mooney – Penguen ilişkilerini vurguladılar. Bakalım, her bölüm ayrı bir orijin hikayesi anlatacağız diye kasmazlar ve genel bir hikaye akışı tutturabilirlerse (ki bize yalnızca karakter ve ilişkileri üzerinden tanıtım yapıldı ve diziyi hatta sezonu götürecek genel bir plottan hiç bahsedilmedi) güzel olabilir gibi geliyor.

Black List – Fazla söze gerek yok!

geekstra_ristto_1_06

Geçen sezonun en iyi dizilerindendi benim için. Tamam tüm zamanların en iyi dizileri arasına koymak pek mümkün olmayabilir (ve dizinin öyle bir çabası da yok) fakat her bölüm bir kötünün yakalandığı polisiye prosedür dizisi olmakla birlikte genel bir plot akışından hiç ödün vermeyen bir dizi olması başlı başına bir başarı bana kalırsa…

Hele geçen sezonun büyük cliffhangerı sonrası işlerin daha da ciddiye bindiğini söylememe bile gerek yok sanırım. Ayrıca James Spader’ın performansı tadından yenmiyor…

Marvel’s Agents of Shield – Director Coulson!

geekstra_ristto_1_07

Ne yalan söyleyeyim Shield beklentilerin çok altında kaldı. Sıkı çizgi roman hayranlarının bile “hatır için” dahi izlemediği bir dizi oldu bir ara. Winter Soldier sonrası Hydra hikayesiyle yeniden ilgi toplamayı başarmış olsa da ben hala dizinin kendisi için diziyi izlemiyormuşum gibi geliyor.

Coulson’u çok severim ama diziyi taşıma konusunda yeterli olmadığı ve yeni yetme kadrosunun da yeterli bir destek sağlayamadığını düşünüyorum. Belki Marvel ve Joss yüzünden haksız bir beklentiye girmiş olabilirim ama her ne kadar Coulson’a olanlar, duvar grafittileri, Sky’ın kökeni, Shield’ın dirilişi konuları ilgimi çekse de içi boş gimmickler gibi geliyor.

Bunları söylüyorum böyle ama kimi kandırıyorum her türlü izleyeceğim…

Person of Interest – Rage againts the Machine!

geekstra_ristto_1_08

Geçen sezon en çok keyif aldığın 3 diziyi say deseler kesinlikle Person of Interest bu üçün arasına girer.

İlk sezon ağır ama sağlam bir şekilde oturttukları alt yapının üstüne son iki sezondur muhteşem hikayeler inşa ediyorlar. Hele artık “mutlak güç” düşmanın eline geçtiğine göre gerilla savaşına başlıyoruz demektir!

Aksiyon, psikolojik gerilim, Orwel’si gelecek, akıl oyunları ve epik boyutta bir gizli savaş daha ne ister insan! Devam, tabii ki devam!

 

Sanırım beklediğimden biraz uzun oldu yazı. Yarın ikinci kısım ile devam edeceğim!

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımız’a da bir göz atmayı unutmayın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Balkon Keyfi 51 – SDCC Fragmanları

Selam Gençler! Bu bölümümüzde SDCC'de gösterilen Marvel ve DC fragmanlarını ele alıyoruz! Ana sayfadaki, sitenin...

[Fragman] MOANA Uluslararası Fragman

Disney’in gelecek animasyonlarından olan Moana için yeni bir fragman paylaşıldı. Daha önce Disney’in D23 fuarında...

Kapat