• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right Rush Hour Dizi Oluyor

DİZİ

Rush Hour Dizi Oluyor

kafkaesk 10 Ekim 2014


Background

Bir “x dizi oluyor” haberi daha.

Bu defa Jackie Chan ve Chris Tucker ikilisinin polisiye/aksiyon/komedi serisi (seri diyorum çünkü 3 film var elimizde) Rush Hour televizyona uyarlanıyor. Üç filmin de yönetmenliğini yapan Brett Ratner, Rush Hour 1-2-3’ün yapımcılığını yapan Arthur Sarkissian ile elele verip filmleri ve konsepti Warner Bros. TV için uyarlamaya girişmiş.

CBS’te yayınlanacak olan dizi birer saatlik bölümler halinde karşımıza çıkacak. Deadline’ın haberine göre dizi özellikle ilk filmi baz alarak, Hong Kong’lu dürüst ve kuralcı bir polis memurunun görev icabı Los Angeles’a gönderilişi ve orada kural tanımaz, geveze ve tek başına çalışmayı tercih eden bir LAPD memuru ile işbirliği yapmak durumunda kalışını anlatarak başlayacak. Sonra gelsin aksiyon, gelsin komedi.

Dizinin senaristliğini ise Scrubs ile tanınan Bill Lawrence yapacak.

rushhour

Rush Hour serisinin büyük bir hayranı olduğumu söyleyemem ancak 90’ların sonu 2000’lerin başları düşünüldüğünde, sevilen bir konseptin (zır karakterlerin bir amaç için biraraya gelişi ve yaşanan seri çatışmalar vs.) sevilen oyuncularla sunulan eğlencelik bir örneğiydi.

Yönetmen Brett Ratner’in daha önceki işlerine dönüp bir baktığımızda, X-Men (3): The Last Stand’i görüp biraz canımız sıkılabilir ama genel olarak “ekip işi” konseptli film ve dizilere yoğunlaşmış olması bir artı aslında. Prison Break’in pilot bölümünü de Ratner yönetti, Tower Heist (2011) filmini de. Yine yakın zamanda açıklandığı üzere Beverly Hills Cop 4‘ü de yine Ratner yönetecek.

Dizinin oyuncu kadrosu ve yayın tarihi henüz netleşmiş değil. Dolayısıyla konu ile ilgili yeni haberler geldikçe buradan duyurmaya devam ediyor olacağız illa ki.

Güncelleme: Oyuncular bulundu (Jon Foo ve Justin Hires), çekimlere başlandı hatta diziden ilk fragman da yayınlandı. Fakat dizinin yayın tarihi halen belirsiz.

 

Tagged as: .

Avatar
Author

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Archive

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Devamını oku:
HIMYM-FİNAL SEZONU

How I Met Your Mother sanırım Friends'den sonra dönemimin en büyük sitkom hitiydi. Tamam bunun...

AMC’den “Heroes and Villains: The History of Comic Books”

AMC 2017’de yayımlayacağı 6 bölümlük belgesel serisi “Heroes and Villains: The History of Comic Books”u...

Kapat