Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Şeytanın Avukatı Dizi Oluyor

NBC, 1997 yapımı The Devil’s Advocate filmini televizyon dizisi olarak uyarlamak için kolları sıvamış. John Wells ve Arnold Kopelson’un yapımcılığını üstlendiği dizinin senaristi ise Matt Venne.

Taylor Hackford’un yönettiği Al Pacino, Keanu Reeves ve Charlize Theron’un başrollerde yer aldığı filmi hepiniz izlemişsinizdir sanıyorum. İzlemeyenler bir koşu gitsin, bulsun ve izlesin derim. Ben mesela arada sırada sırf Connie Nielsen’i görmek için açıp yeniden izliyorum.

Genç, başarılı ve kibirli bir avukatın, büyük bir avukatlık firmasından gelen teklifi kabul etmesi ve şirketin patronunun şeytanın ta kendisi olduğunu öğrenmesi arasındaki gerilimli hikayeyi izlemiştik orijinal filmde. Dizide de bu konunun korunacağı ancak oyuncu kadrosunun doğal olarak tamamen yenileneceği söyleniyor. Hannibal ayarında bir dramatizasyon yapılsa tadından yenmez aslında ama bence hibrit bir avukatlık dizisine dönüştürülecek. Tamam, ben ona da varım! (hahahah kendi uydurduğuna kendi inanıyor di mi böyle?)

hannibal-harvey

Suits’in 4. sezon finalini yaptığı şu günlerde, televizyon piyasasında yaşanacak avukatlık dizisi eksikliğini giderebilir bence. Nihayetinde izlediğimiz tüm avukatlık dizileri şeytani(!) twistler üzerine kurulu. Avukatı şeytan gösteren metaforik anlatımı tersine çevirip, şeytanı avukat olarak servis edecek bir tv dizisi, izleyicileri çok da zorlamayacaktır diye düşünüyorum.

Hangi yoldan gideceklerini bekleyip göreceğiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Guild Wars 2 Kış Etkinliği!

Son zamanlarda pek oynama fırastı bulamıyorum şu GW2'u. Halloween etkinliği ile başlattıklar etkinlikler zincirinin son...

[INFINITY WAR’A DOĞRU] MCU Maratonu – İlk Hafta: Iron Man (2008)

Marvel Studious'un 10 yıllık planlarının ve kurdukları sinematik evrenin büyük finalinin ilk halkası olan Avengers:...

Kapat