• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right DC
  • keyboard_arrow_right YENİ CONSTANTINE: MATT RYAN

DİZİ

YENİ CONSTANTINE: MATT RYAN

R.ist.T.O. 24 Şubat 2014


Background
share close

geekstra_nbc_constantine_0.1jpg

Belki bazılarınız duymuştur. NBC, DC’nin John Constantine karakterini temel alan Constantine adlı dizi’nin pilotunu çekme kararı aldı.

Her ne kadar Marvel sinematik evreni domine etse de DC’nin TV de Ev Sineması (burda direct to DVD animasyonlarından bahsediyorum) alanlarındaki başarılarına daha Marvel pek yakınlaşabilmiş değil (bakalım yeni Star Wars animasyonu nasıl olacak).

NBC’nin de Constantine’in haklarını TV için alması ile küçük ekrandaki DC evreni daha da büyüyecek gibi görünüyor (her ne kadar kafamda Arrow-Flash dizileri gibi aynı evreni paylaşmayacaklarını düşünsem de…).

Yeni 52’de Justice League Dark ve sonrasında da kendi serisiyle okurlarıyla buluşan Constantine’i 2005 senesinde Keanu Reeves büyük ekranda canlandırmıştı (ki sesini kapatıp izlendiğinde filmin bayağı iyi çekilmiş olduğunu fark ettim). NBC dizisinde ise John Constantine’i (en azından pilot bölümünde) Matt Ryan oynayacak.

Daniel Cerone ve David S. Goyer tarafından yazılan pilot bölümünün sinopsisi ise şöyle;

Constantine’in ölmüş bir arkadaşının kızı iblisler tarafından hedef alındığını öğrenen Constantine olaya müdahale eder…

NBC son zamanlarda Hannibal dizisiyle her ne kadar bir Network kanalı olsa da daha karanlık ve ağır dramalar işleyebildiğini göstermiş ve bunun karşılığını da izleyicilerden almıştı. Bu özgüvenle bakalım istediğimiz ve beklediğimiz gibi DARK bir Constantine sunabilecekler mi bize merakla bekliyorum.

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.