• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right Yeni Shield’a Yeni Coulson!

DİZİ

Yeni Shield’a Yeni Coulson!

R.ist.T.O. 6 Temmuz 2014


Background
share close

Çizgi roman uyarlaması diziler arasında aslında beni bayağı hayal kırıklığına uğratan dizilerdendi Agents of Shield. Şahsen daha çok karakter, sinematik evrenle daha fazla cross-over, filmler arasını dolduran hikayeler ve açıklamalarla dolu olmasını isterdim.

Fakat Coulson’u öldür hakkını yeme demişler. Agents of Shield aynı zamanda Captain America Winter Soldier ile paylaştığı hikaye akışı ile de beni çok sevindirdi ve ikinci sezonu umutla bekler halde bıraktı. Dizi ilk sezonunu, toz duman olmuş ve içinden Hydra çıkmış bir Shield, komada bir Fitz, Hydra ajanı çıkmış bir Ward (zaten hiç sevmemiştim lavuğu) ve gizliden gizliye Shield’ı yeniden oluşturmakla görevli bir Coulson ile bıraktı.

geekstra_coulson_04

IGN ile konuşan Clark Gregg, ikinci sezonda Shield ve Coulson’dan neler bekleyebileceğimizi anlattı.

“Coulson, tanıdığı insanlar tarafından ‘değişmiş’ olarak tabir ediliyor ve bence de bir insanın başına Coulson’un başına gelenler geldiğinde değişmesi normal. Bence Coulson kendini yeniden tanımlama evresinde. Kişisel olarak yaşadığı olaylar ve Shield’ın başı olarak bir daha içten çökmemesi için neler yapmak gerektiğini düşünmek zorunda.

geekstra_coulson_03

“Coulson, Tahiti projesini kendi yönettiğini öğrendi ve neden kullanılmaması gerektiğini düşündüğünü de yeniden öğrendi. Tahiti projesi testlerinin denekler üzerinde yarattığı yan etkileri gördü ve onlardan bazılarının kendisinde de oluşabileceğini düşünüyor. Yıkılmış bir Shield, gölgelerde kaybolan Nick Fury ve Shield’ı yeniden oluşturmakla görevli ama kendi de aklı başında olmama ihtimali yüksek bir Coulson ile hikayeye devam edeceğiz.”

geekstra_coulson_01

2015’de Avengers ve Ant-Man filmleri var. Ant-Man’i bilemiyorum ama bence kesin Avengers ile bir tie-in yapacaklardır. Guardians of the Galaxy’nin uzayda geçiyor olması sebebiyle dünyalı Avengers tayfası ve Marvel karakterleriyle en azından Shield’a değinen bir hikaye kurgusu olacağını düşünmüyorum. Fakat Avengers’da Nick Fury’nin az da olsa görüneceğini duyduk. Bunun, Shield dizisi ve genel Marvel evreni için Shield kurumunun aktivasyonu için büyük bir platform olabileceğini düşünüyorum. Zaten anladığım kadarıyla ikinci sezonun büyük olayı Shield’ın yeniden kurulması ve Sky’ın Kree olması ile ilgili olacak. Belki Age of Ultron sonunda Tony Stark Coulson’dan Shield direktörlüğünü devralır? Belki Avengers 4 Civil War olur?

CLARK GREGG

Neyse bize izleyip görmek düşüyor. Sizin düşünceleriniz neler?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous episode

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.