• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right İNTERNET
  • keyboard_arrow_right Yerli Süper Kahraman Dizisi: SKOSÇOB

DİZİ

Yerli Süper Kahraman Dizisi: SKOSÇOB

kafkaesk 7 Ekim 2014


Background
share close

skosçob1afiş

Artık yerli bir süper kahraman web serimiz var: Süper Kahraman Olmak Semt Çocuğu Olmaya Benzemez (Kısaca SKOSÇOB). Dizinin çekimleri geçtiğimiz yaz gerçekleşmiş ve ilk iki bölümü kendi Youtube kanalı üzerinden yayında.

skosçob2afiş

Basın bülteninden:

2014 Ağustos ayında youtube.com/SKOSCOB kanalından ‘Pilotlar’ adlı ilk bölümünü yayınlayan web dizisi ‘Süper Kahraman Olmak Semt Çocuğu Olmaya Benzemez’ ekibi olarak  ‘Etek “Traş”ı’ adlı ikinci bölümümüzü de yayınlamış bulunmaktayız.

Süper kahramanların semt çocuklarına uyarlaması olarak kurgulanan parodi web dizisinde, belirli planlara bağlı veya spontane gelişen küçük hırsızlık denemeleriyle hayatlarını kazanmaya çalışan Örümcek ve Joker’in, Demir Abi’nin küçük çaplı organizasyonlarına dahil olmalarıyla başlayan, Örümcek’in yakın arkadaşı Dümen’in üçkağıtçılık hünerlerini ve Toraman ile Lokman kardeşlerin Lokman’ını kullanarak işleri saçma sapan bir şekilde büyütmeye heveslenmeleri; karşı taraftan ise tüm bu organizasyonu çökertmeyi kafasını takmış bir sivil polis olan Yarasa’nın eğlenceli ve tuhaf durumları, semtte yaşadıkları hikayeler anlatılmaktadır.Aslında tamamı pilot olarak planlanan 3 bölümün ilk 2 bölümü Youtube üzerinden görücüye çıkarılmış ve alınan tepkilere göre projenin geleceğinin şekillenmesi planlanmıştır.
Hem teknik hem de içerik olarak üzerine koyarak ilerletmeye çalıştığımız hikayenin 2. kısmında Marvel’ın ‘Wolverine’ karakterinden uyarlanan ‘Sansar’ kahramanlarımıza eşlik ediyor.

1. Bölüm:

2.Bölüm:

Etiketler: .

Yazar

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.